İstiklal Bombacısı, Tıpkı Kamer Evvel Caddede Sezinleme Yapıp Görüntüleri Örgüte Göndermiş

EDDA SÖNMEZ

İstanbul Güvenlik Müdürlüğü’nden alınan bilgilere bakarak, İstiklal Caddesi’ndeki bombalı yıldırı saldırısının faili Ahlam Albashir, yaklaşık bire bir kamer ilk bölgede keşif yapıp, telefonla çektiği video görüntülerini örgüte göndermiş.

İstanbul’daki İstiklal Caddesi’nde 13 Son Teşrin Ahzüita haset düzenlenen bombalı saldırıda 6 gönül hayatını kaybetti, 81 güç ise yaralandı. Olayla ilgilendiren soruşturmayı çok yönlü yerine sürdüren İstanbul Itimat Müdürlüğü, bombayı görüngü adına bırakan Suriye uyruklu eş terörist Ahlam Albashir’in yaklaşık ayrımsız kamer evvel İstiklal Caddesi’nden Taksim Meydanı’na akıllıca yürüdüğü ve bu tam telefonuyla videoteyp kaydı almasına ilişik yıpranmamış görüntülere ulaştı.

Ortaya sâdır yıpranmamış görüntüde, 22 Ekim’dahi saat 18.08 sıralarında İstiklal Caddesi’nden Taksim Meydanı’na akilane yürürken Ahlam Albashir’in elindeki cep telefonuyla videoteyp çekimi yaptığı anlaşılıyor. Bu tam, üstünde pembe eteklik ve beyaz zehir başörtüsü bulunan Albashir’in yaptığı çekimleri terör örgütüne ulaştırdığı belirtiliyor.

Öte yandan, İstanbul Emniyet Müdürlüğü, Azez’bile yakalanan ‘Hüsam’ adlı PKK/ YPG’li terörist ile Albashir’in 2017’bile tanışıp sevgili olduğunu ve onun yardımıyla üstelik örgütle geçmiş teması kurduğunu söylediği ‘Hamedoş’ harf ünlü yıldırıcı Hamed Umum Ali’nin fotoğraflarını basınla paylaştı.

‘Hamedoş’ harf ünlü yıldırıcı Hamed Ahali Ali’nin, Suriye’nin Cerablus kentinde neşelilik gösterdiği kaydedildi.

Share: