İtfaiye eri enkazdan çıkararak sahiplendiği kediyi kucağından düşürmüyor

Mardin Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Ofis Başkanlığına merbut ekipte düzlük alan Uca Çakas, enkazdan çıkardıktan bilahare sahiplendiği kediyi kucağından düşürmüyor.

Mardin Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Ofis Başkanlığına mecbur ekipte meydan düz Mehabetli Çakas, Kahramanmaraş merkezli depremlerde etkilenen Gaziantep’in Nurdağı ilçesinde kontrol kurtarma çalışmasında enkazdan çıkardığı ve Mardin’e getirdiği kediye özenle bakıyor.

???????Çakas, AA muhabirine, asrın felaketi ile karşı karşıya kaldıklarını, depremin önceki saatinde bölgeye atıf edildiklerini söyledi.

Nurdağı ilçesinde canla başla fiilen kontrol kurtarma çalışması yürüttüklerini tamlayan Çakas, 90 nefis ekiple faaliyet yaptıklarını belirtti.

“Cari Apartmanı’nda takım yerine haddinden fazla duygun anlar yaşadık, 5 kişiyi kurtardık. Bu bize büyük aynı mutluluk ve moral verdi. Tıpkı enerjik henüz nüfuz etmek üzere var gücümüzle çalıştık. Ayrıca, 3 sevgi kuşunu kafesi ile çıkardık. Çöküntü altından 2 kediyi da kurtardık” diyen Çakas, sahiplendiği kediye “Çökme” ismini verdiklerini söyledi.

Pisik ile ortada iyicene benzeri sargı oluştuğunu aktaran Çakas, çalışmalar bittikten bilahare “Çöküntü”ı orada bırakmaya gönlünün elvermediğini, bu nedenle Mardin’e getirdiğini anlattı.

Çakas, kedinin beyinli, domuzuna ve tevazulu olduğunu anlatarak, şöyle dedi:

“Pisik benden ayrılmadı, ben birlikte ondan ayrılmadım. Evimde ona bakıyorum. Onunla beraber yatıyoruz. Geldiği günden beri tek kucağımdan düşmedi. Çabuk bire bir şekilde kaynaştık. İkimiz birlikte dokuz canlı aynı proses geçirdik. Birbirimize sarılarak bu travmayı atlatacağız. Geldiği günden beri kederli. Seçkin alelade seste dahi etkileniyordu. Hayvanların de duyguları var. Bu anlamda elimden gelen temas şeyi yapmaya çalıyorum. Annem, babam kardeşlerim dahi bana bindi oldu. Kediyi, ailenin aynı bireyi yerine gördüler.”

Sahipsiz kalmanın bütün canlılarda olumsuz tıpkısı bastırık yarattığını anlatım fail Çakas, bunu sunu uzuv indirmek üzere hep familya fertleriyle çalıştıklarını belirtti.

Share: