İtfaiyecilerin sahiplendiği köpek personelin yanından ayrılmıyor

Düzce’birlikte itfaiye ekiplerince sahiplenilen kapik adeta maskotu haline geldiği personelin yanından benzeri an olsun ayrılmıyor.

Düzce Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü personeli, Düzce Taharri Kurtarma Derneği ekibinin kestirmece 9 kamer evvel veladet eden cocker cinsi köpeğinin tıpkı yavrusunu sahiplendi.

Ekipler “Dokunaklı” ismini verdikleri yavruyu hizmet binasında özenle büyüttü.

Sevimli hareketleriyle personelin neşe kaynağı haline mevrut kapik, ekiplere göreve giderken de haremlik ediyor.

Masa tenisi ve ayak topu oynayan personelin yanından ayrılmayan, molalarda itfaiyecilerin kucaklarına yatarak dinlenen Çığlık’e kontrol istirdat faaliyetlerinde saha alması üzere eğitim bilimi veriliyor.

“Keder, yerinde durmayan hamarat benzeri hayvanımız”

İtfaiye müdürü Mehmet Uca Yiğit, AA muhabirine, yavruyken sahiplendikleri köpeği özenle büyüttüklerini söyledi.

Köpeğin yaşama hareketleriyle personelin maskotu haline geldiğini tamlayan Alp, “Biz itfaiyeciyiz, bu sebeple yerine da Kötü yerinde. Bize da çokça pir moral oldu. Elem, durumunda durmayan kıvracık bir hayvanımız. Gelişigüzel sabah etrafımızda dönüyor, koşuyor. Bizi motive etmesi çokça hoşumuza gidiyor. Cenabıhak dünya malı verdikçe köpeğimize cemaat çıkacağız. Eğitimlerini algı, elan sonraları bizlerle operasyonlara dahi gidecek.” diyerek konuştu.

Köpeğin bir dakika olsun yanlarından ayrılmadığını, göreve giderken de kendilerine zevcelik ettiğini anlatan Kahraman şöyle devam etti:

“Şu anda deneyim amaçlı yanımıza alıyoruz. Eğitimlerinin tamamlanmasını bekliyoruz. Allah vatanımıza ve milletimize kıran yaşatmasın ama gerektiğinde elbette ki afetlerde kullanacağız. Çok akil tıpkısı efsanevi. İtfaiye binamızın hemen birlikte bulunan yavru parkına gidiyor ve çocuklarla oyun oynuyor. Daha sonra bizim yanımıza geliyor, masa tenisi oynarken toplarımızı patlatıyor. Oyuncaklarını parçalıyor ama onun yaptığı temas husus başımızın konusunda. Değme haliyle haddinden fazla yaşama, bizim canımız ve parçamız oldu.”

Keder’in itfaiye binasını ziyarete gelen öğrencilerle da aralık geçirdiğini dile getiren Yiğit, “Dallar da onu haddinden fazla seviyorlar. Çabucak torunlar değil, ki olursa Çığlık’i yatışmak için yanına gidiyor. İtfaiye personelimiz, Keskin’i gezdiriyor ve besliyor. Daima gözleri Yara’in üstünde. Çok sevecen tıpkısı hayvan, herkesle ayrı benzeri diyaloğu var. Bazı arkadaşlar daha fazla ilgilenince onlara daha çok yanaşıyor. Cevaz etseler yanlarında yatacak o mertebe birlik bağı var.” ifadesini kullandı.Share: