İYİ Parti heyeti Edirne’de bölüm yolundaki gurbetçilerle bire bir araya geldi

İYİ Fırka Genel Başbuğ Yardımcısı Rıdvan Çevrimli, Kapıkule Hat Kapısı’ndan yaşadıkları ülkelere periyot özne gurbetçileri ziyaret etti.

Partinin Türk Dünyası ve Yurtdışı Türkler Başkanı namına görev özne Maharetli, İYİ Fırka Edirne İl Başkanı Serpil Tütüncü ve beraberindeki milletvekilleriyle Kapıkule’de gurbetçilerle tıpkısı araya geldi.

Mahir, gazetecilere yaptığı açıklamada, tümen olarak az dışında zihayat Türklere müteveccih çalışmalar yaptıklarını söyledi.

Sınırlı dışında nahiye başkanlıkları kurduklarını, çalışmaların çabuk şekilde sürdüğünü tamlayan Yordamlı, “Dünyanın herhangi bir yerinde nerede benzeri Türk varsa İYİ Tümen olarak vatandaşlarımızın yanında oluyoruz. Bu bağlamda biz birlikte Avrupa’yı karış karış gezdik. Oradaki teşkilatlar, yapılarımızla, derneklerimizle cerrahi müdahale içre olduk ve esnafımızı gezdik.” diyerek konuştu.

“Komisyon oluşturuldu”

Yordamlı, yaptıkları saha çalışmalarıyla daraç dışında hayat dolu Türklerin sorunlarını tespit ettiklerini ve 14 antet altında topladıklarını tabir etti.

Gurbetçilerin sorun ve taleplerinin çözümüne yönelik encümen oluşturduklarını da anlatan Mahirane, “Az dışında ruhlu vatandaşlarımızın hem ülkelerinde hem Türkiye’ye gelişlerinde yaşadıkları etki ve dertleri çözüm odaklı girmek için neler yapabileceğimizi masaya yatırdık. Bununla ilgili bire bir taahhütname hazırladık. Orada güçlü vatandaşlarımıza ‘nasıl tığ de dal kanat gereriz’, ‘nasıl yaralarına ilaç olabiliriz’ diyerek tıpkı mesai içerisine girdik.” dedi.

Türkiye’den Avrupa’ya beyin toprak kayması yaşandığını öne sürerek, çok sayıda Türk gencinin Avrupa’dahi bakım sektöründe çalıştığını dile getiren Mahirane, elan sonradan gurbetçilere çalışmaları için vukuf verdi.Share: