İYİ Partili Kabukcuoğlu: “Sığınmacılara yapılan müzaheret, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarını yoksulluğa sürüklemiştir”

İYİ Öğür Eskişehir Milletvekili Arslan Kabukcuoğlu, sığınmacılara yapılan yardımın, Türk vatandaşlarını yoksulluğa sürüklediğini söyledi.

Kabukcuoğlu, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, yoksulluğun, hayat için vacip ihtiyaçların cesim benzeri kısmının ya da tamamının karşılanamaması olarak tanım edildiğini söyledi.

Dünyada yaşanan yoksulluğun Türkiye’deki verimsizlik amacıyla vesile dokuma etmemesi gerektiğini tamlayan Kabukcuoğlu, “Ülkemizde yoksulluktan genişlik haddinden fazla etkilenen gözyaşı grubunu, okulda veya istihdamda sıfır gençler oluşturuyor. Bu grupta saha düz gençler cemi gençlerin yüzdelik 30’unu kapsıyor. Ülkemiz insanının maddi sıkıntıları bu kadar ortadayken sığınmacılara yapılan 70-80 milyar dolar civarındaki yardımı hükümet, kişi vatandaşının boğazından keserek yapmaktadır. Sığınmacılara yapılan bu müzaheret, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarını yoksulluğa sürüklemiştir.” dedi.

Türkiye’deki efdal enflasyonun fakirliği genişlettiğini savunan Kabukcuoğlu, “YANLIŞSIZ Tümen hükümeti rey avcılığını bir kenara bırakarak vatandaşımızın refahını artırmak üzere yoksullukla topyekun savaşım etmelidir. İYİ Fırka vesile eşitliği sağlayıp yoksulluk döngülerini kırmayı üstenme etmektedir. Bu konuda uğraş programımız hazırdır.” diye konuştu.

Share: