İYİ Tümen Genel Başbuğ Yardımcısı Sunat’tan cumhurbaşkanı adayı açıklaması Açıklaması

İYİ Öğür Genel Komutan Yardımcısı Şenol Sunat, Millet İttifakı’nın cumhur reisi adayına ilgilendiren, “Altılı masada neticede anca aynı değişmeyen alındı, altılı masa değişmeyen verecek. Henüz altılı masaya bu laf tek gelmedi. Yani liderler namzetlik mevzusunu görüşmedi.” dedi.

Kayseri’deki ayrımsız otelde matbuat toplantısı düzenleyen Sunat, iktidarı hedefleyen bir siyasal partinin seçim işleri başkanlığı adına müntehip listeleri üzerinde kapsamlı inceleme yaptıklarını, mıhlı tıpkı müntehip listesiyle seçimlere girebilmek için aylardır çalıştıklarını söyledi.

Sunat, bire bir gazetecinin Millet İttifakı’nın adayının merak edildiğini sorması üzerine şöyle konuştu:

“Emniyetli olun, vatandaştan elan tezayüt bunu zül eden Cumhur İttifakı. Seçime 9 ay var. Öncesinden tıpkısı aday ismiyle ortaya geçmek emretmek 9 kamer süresince düşünebiliyor musunuz, tek fasılasız seçim gezileri ve düğme cidal geçmek. Türkiye, 9 ay öncesinden intihap atmosferine direkt girmiş olacak. Buna lüzum var mı? Münasebet bu büyüklüğünde zül ediyorlar, etmesinler. Altılı masada neticede anca tıpkı değişmeyen alındı, altılı masa karar verecek. Henüz altılı ganyan masaya bu konu on paralık gelmedi. Yani liderler namzetlik mevzusunu görüşmedi. O yüzden elan neler peki, 24 saat ne demiş Demirel, ‘Siyaset için haddinden fazla mufassal tıpkı devir’ demiş. Onun üzere henüz ahit çokça. Türkiye’nin geleceği amacıyla izah etmek doğru değil. Çünkü çarpışma, gürültü, kamplaşma, iftira kâfi. Sayın Genel Başkanımızın ve başka genel başkanların ifadesi neydi, ‘Seçim car edilinceye büyüklüğünde namzet açıklanmayacak’ demişti. Müsterih olsun Türk milleti, 13’üncü cumhur reisi Budun İttifakı’ndan olacak.”

Share: