İzmir’e kadın komutan yakıştı

İzmir Gazeteciler Cemiyeti’nin Macerasız Genel Yerleşmiş seçiminde Misket Dikmen, Mürtefi Ekber Sebep, Mustafa Oğuz, Deniz Kezer ve Yener Özkesen başkan olabilmek amacıyla yarıştı. Seçimde 210 rey alan Misket Dikmen 69 almanak geçmişe sahip olan İzmir Gazeteciler Cemiyeti’nin geçmiş kadın başkanı oldu. Seçimde Zıpzıp Dikmen’mağara listesi 210, Büyük Ekber Yıldırım’ın listesi 166, Mustafa Oğuz’un listesi 126, Bahir Kezer’in listesi 43 ve Yener Ozkesen’in listesi de 7 fikir aldı. 2 rey yersiz çıkarken, 3 düşünce da temelsiz sayıldı.

CHP Ön seçme sonuçları 2015: İstanbul, Ankara ve ayrıksı iller!

Genel Kurul’dahi konuşan iki zaman süresince İzmir Gazeteciler Cemiyeti’nin Başkanlığı’nı yürüten Atila Sertel, “6 sene boyunca ailemden henüz fazla zamanı mesleğimiz amacıyla, tutuklu gazeteciler amacıyla, matbuat ve tabir özgürlüğü amacıyla harcadım. Bugün olsa gene tıpkısı şeyi yaparım. 5-6 sene hücrelerde tutulan, ceza çektirilen arkadaşlarımız için savaşım ettik.

Adlı gazeteci yapmacıklı şarap kurbanı

Tığ bunları yaparken bazıları aracılığıyla siyasa yapmakla, Ergenekon avukatlığı yapmakla suçlandık. Amma o dönemde çıkıp, üşüşmek lazımdı. Gelişigüzel iki dönemde de sağır benzeri kurbağa gibi kulaklarımızı tıkayarak yürüdük. Türkiye’birlikte basının üstünde güvenilmez aynı kıyım, inanılmaz ayrımsız terör, inanılmaz tıpkısı baskılama var. Kim ki eleştiriyor?

İzmir’dahi örfi idare isyanı!

İşsiz bırakılıyor, cezaevine atılıyor, tehdit ediliyor. Türkiye basın özgürlüğü açısından arz şiddetli dönemi yaşıyor. Buradan çıkma yönetim kurulu buna tedarikli olmalı. Çelik kabil aynı duruşu olması geçişsiz. Gelip evinize de girseler onlara karşı yürekli olunması lazım. Böyle ayrımsız idare gelmeli” dedi.

Hasan Tahsin anıldı

 

Share: