İzmirli amputeler Türkiye üçüncüsü oldu

İzmir Büyükşehir Belediyesi Deneyimsizlik ve Spor Kulübü Ampute Ayak Topu Takımı, Van’da planlı Türkiye Kupası’nda üçüncülüğü elde etti.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Bilgisizlik ve Spor Kulübü Ampute Futbol Takımı, Van’da planlı Ampute Futbol Türkiye Kupası’nda üçüncü oldu. İzmir temsilcisi kupadaki üçüncülük maçında güzeşte zaman namağlup Süper Klasman şampiyonu olan Etimesgut Belediyesi’ni 2-1 yendi ve zaman öncesi moral kazandı. Van Atatürk Şehir Stadı’nda oynanan karşılaşmanın ilk 25 dakikası Frank ve Rüstem’in golleriyle 2-0 öne geçen temsilcimiz, sahadan 2-1’lik galibiyetle ayrılmayı başardı ve Türkiye Kupası’nda üçüncü oldu.

“Kupayla İzmir’e döndük”

Türkiye Kupası’nda üçüncü olmanın mutluğunu yaşadıklarını belirten Çalıştırıcı Evren Kurnaz, “Van’daki Türkiye Kupası’nda iyi savaşım verdik. İlk maçımızda Etimesgut Belediyesi’ne kaybettik fakat üçüncülük maçında rövanşı almayı bilinen ve kupayla İzmir’e döndük. Kütle öncesinde bu muvaffakiyet topluluk yerine neleri başarabileceğimizin bire bir göstergesi oldu. Emeği güzeşte herkese teşekkürname ediyoruz. İzmir’i temas alanda arz ongun şekilde desise etmeye devam edeceğiz” dedi. – İZMİR

Share: