Justin Bieber’ın videosunu paylaştığı Sofi Ömer: “İnşallah kısa zamanda Justin Bieber’la öz içeceğiz”

Hakkari’nin Şemdinli ilçesinin Plato köyünde oturan ve ‘Mutasavvıf Ömer’ lakabıyla tanınan Ömer Polat, Instagram hesabından kendisini paylaşan dünyaca ünlü hanende Justin Bieber’a teşekkürname ederken “İnşallah gelişmemiş zamanda Justin Bieber’la bire bir öz içeceğiz” dedi.

Hakkari bölgesine has yerel kıyafetiyle halay başı olduğu düğünlerde figürleriyle ilgi çekici Ömer Çelik’in görüntüleri, 8 sene önceki sosyal medyada düz almıştı. ‘Islam Gizemcisi Ömer’ lakabıyla maruf Ömer Polat, görüntülerle birlikte ünü artınca düğünlerin aranan isimlerden biri oldu. Hakkari ve yer illerin beraberinde İran ve Irak’tan da düğünlerde ‘halay başı’ olması amacıyla tekâlif almaya başladı.

Kanadalı şarkıcının dikkatini çekmeyi başardı

Biri engelli 10 çocuğu olan Ömer Polat, güzeşte yıl kanser hastalığı zımnında eşini kaybedince düğünlere gitmeyi bıraktı. Rastgele yerden çağırma amacıyla evine mevrut misafirlerin ısrarı üzerine baştan düğünlerde meydan almaya başlayan Çelik’in halay performansı ise dansıyla adlı Kanadalı şarkıcı Justin Bieber’ın dikkatini çekti. Ünlü hanende, Sofi Ömer’in halay müziği namına rap müzikle kurgulanan videosunu, 253 milyon takipçisi bulunan Instagram hesabındaki hikayesinde paylaştı.

“İnşallah gelişmemiş zamanda Justin Bieber’la çay içeceğiz”

2 yıldan fazladır düğünlere gitmediğini tamlayan Polat, “İlk namına adlı artist Junstin Bieber’a beni böyle benzeri video ile bahtiyar ettiği için kendisine teşekkürname ediyorum. Hususi adına araçla beni evimden alıp, düğünlere götürüyorlardı. Anbean kendime ilgilendiren bir nice raks ve halay figürü birlikte öğrendim. Düğünlerde yaptığım uç halaylar birçok içtimai medya hesabında paylaşıldı. Elden Şemdinli’den değil, bundan sonra yetersiz dışından de öneri alıyorum. Videolarım paylaşıldıkça bu davetlerde kat kat arttı. Eşimi kaybettikten bilahare düğünlere küşayiş verdim. Vatandaşların ısrarları konusunda yine mendilimi alıp, kaldığım yerden bitmeme ettim. Türkiye dışından de bir nice sevenim var. Fakat ünlü hanende Justin Bieber’ın benim halay videomu paylaşmasına haddinden fazla mutlu oldum, çok sevindim. Buradan Kanadalı şarkıcı Junstin Bieber’a haddinden fazla teşekkür ediyorum ve selamlarımı gönderiyorum. İnşallah gücük zamanda Justin Bieber’la ayrımsız çay içeceğiz” dedi. – HAKKARİ

Share: