Kadirli-Sumbas mülk yolu üzere acele devletleştirme kararı

Enerji yatırımları üzere Adıyaman, Antalya ve Eskişehir’deki kâh taşınmazların acele kamulaştırılmasına karar verildi. Osmaniye’bile bile Kadirli- Sumbas İl Yolu ve ağız bağlantısı projeleri güzergahında meydan düzlük taşınmazların kamulaştırılması kararlaştırıldı.

Erke yatırımları ile kat ve uç güzergahında mevcut taşınmazlara ilişik acele kamulaştırma yapılmasına dayalı Reisicumhur kararları, bugünkü Resmi Gazete’dahi yayınlandı. Planlanan erke yatırımları ve bu çerçevede yapılacak kamulaştırma kararları şöyle:

3 İLDE ENERJİ YATIRIMLARI İÇİN KAMULAŞTIRMA KARARI

Bağlantı anlaşması layıkıyla yapılış edilecek, ‘154 kV’ (Adıyaman Çimento TM- Atatürk HES TM) Brş.N. -Börkene Çimento TM Erke İletim Hattı (Girdi-Artık) Projesi’ kapsamında Merkez ilçesi Börgenek Mahallesi’nde meydan düz 15 parsellik taşınmazlarda dikme yerlerinin sahiplik şeklinde, iletken dans gabarisinin ise mukavemet hakkı böbürlenmek vasıtasıyla Türkiye Zindelik İletim Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü yoluyla tez kamulaştırılmasına değişmeyen verildi.

Türkiye Ruh İletim Laedri Şirketi Genel Müdürlüğüne ilişik ‘154 kV Tümsekli-Fenike Enerji İletim Hattı Restorasyon Projesi’ kapsamında Kemer, Kumluca ve Finike ilçelerinde tamlanan güzergaha hamiş eden taşınmazlarda rekiz yerlerinin iyelik şeklinde, iletken salınım gabarisinin ise irtifak hakkı böbürlenmek vasıtasıyla adı güzeşte Genel Müdürlük aracılığıyla tez kamulaştırılacak.

Türkiye Canlılık İletim Çok Ortaklı Şirketi Umumi Müdürlüğüne ilişkin ‘154 kV Porsuk Trafo Merkezi Projesi’ kapsamında Eskişehir, Odunpazarı ilçesinde yer düz Kocakır mevkiinde tamlanan taşınmazların birlikte kamulaştırılması yapılacak.

OSMANİYE’DE MISIL VE MUNSAP PROJELERİ İÇİN KAMULAŞTIRMA KARARI

Kadirli-Sumbas İl Yolu ve munsap angajman yolu projeleri kapsamında proje güzergahına müsadif kesimlerde araziye girilebilmesi ve öğün yapımı çalışmalarının tamamlanabilmesi için Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde yer düz Şıhmehmetli Mahallesi’ndeki 55 parsel, Halitağalar Mahallesi’ndeki 41 parsel, Yusufizettin Mahallesi’ndeki 11 parsel ve Sumbas ilçesinde kayran düz Eşkâl Mahallesi’ndeki 17 parsel, Cumhuriyet Mahallesi’ndeki 10 parsel ile Araplı Mahallesi’ndeki 6 parsel ile üzerlerindeki müştemilatın Karayolları Umumi Müdürlüğü tarafından tez kamulaştırılacak.

Share: