KALABA VE BAYBURT’TA KAR YAĞIŞI

KARGAŞA ve Bayburt’un faziletli kesimleri, kar yağışıyla beyaza büründü. Bayburt’ta kara saplanan hafif ticari araçtaki sürücü, açıkgöz ve AFAD ekiplerince kurtarıldı.

Meteoroloji’nin eyyam öncesinden uyarısını yaptığı soğuk ve yağışlı albeni, Kargaşa ile Bayburt’u etkisi altına aldı. Civil Civil’nun yaka ve ölçülü kesimlerinde baran ve soğuk albeni deli dolu oldu, yükseklerde ise geçmiş karla elinin körü yağmur arkası sıra kar yağdı. Kar yağışı ile Kabadüz ilçesine bağlı 2 bin rakımlı Çambaşı ve Mesudiye ilçesine vabeste 1500 rakımlı Keyfalan yaylaları, beyaz örtüyle kaplandı.

Bayburt’ta ise baran, yerini kar yağışına bıraktı. Kar kalınlığının düz vadi 30 santimetreye ulaştığı Bayburt ile Trabzon arasındaki Soğanlı Dağı Kuşmer Yaylası’nda trafikte aksamalar yaşandı. Site merkezine 41 kilometre uzaklıktaki yaylada ciddi yağmur dolayısıyla Mustafa A.’nın kullandığı belli belirsiz ticari kurgu, esmer saplandı. Aracında çevrilmiş artan çoban, 112 Ivedi Çağrı Merkezi’ni arayarak müzaheret istedi. İhbar üstüne bölgeye Aydıntepe Açıkgöz Komutanlığı ve AFAD ekipleri gönderme edildi. Çoban, ekiplerin yardımıyla saplandığı yerden aracının çekilmesiyle kurtarıldı. Bölgede kar yağışının bitmeme etmesi bekleniyor.

Share: