Kapıkule’de gurbetçi sülale İYİ Parti’ye Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasıyla cevap verdi

Kapıkule Çizi Kapısında dönme amacında olan gurbetçileri ziyaret eden İYİ Fırka heyetine açar teybinden Cumhur Reisi Erdoğan’ın konuşmasıyla cevap verdiler.

İYİ Fırka heyeti Edirne’de partisinin Türk Dünyası ve Yurtdışı Türkler Başkanı yerine görev eden İYİ Parti Umumi Başbuğ Yardımcısı Rıdvan Yırtıkça başkanlığında gurbetçileri zaman uğrunda Kapıkule Eksen Kapısında ziyarette bulundu. Gerçekleştirilen basın açılamasının peşi sıra Kapıkule’de yaşadıkları Avrupa ülkelerine yaklaşmak amacıyla ara muntazır gurbetçi araçlarını musahabe fail İYİ Fırka Umumi Başkan Yardımcısı Rıdvan Yordamlı ve beraberindekilere gurbetçi sülale Cumhur Reisi Erdoğan’ın konuşmasını vesile teybinden açarak cevap verdi.

“Bizim teröristlerle işbirliği yapan partilerle işimiz imkânsız”

Reisicumhur Erdoğan’ın konuşmasıyla İYİ Tümen heyetine yanıt verdiklerini anlatım eden gurbetçi vatandaş Ayşe Nermin Tok, “İYİ Tümen ile işimiz gayrimümkün, CHP ile işimiz olamaz. Bizim oyumuz Tayyip Erdoğan’a sonuna büyüklüğünde arkasındayız. Bizim teröristlerle işbirliği yapan hiçbir partiyle ilişiğimiz imkânsız. Onlar geldiği zaman gördük ve dedik kim en güzelce cevabı Cumhurbaşkanımızı konuşmasıyla vereceğiz dedik, açtık sesi ve onlara gereken cevap verildi. Tığ sonuna kadar Erdoğan’ın yanındayız” dedi.

“İnşallah 2023 yılında bunlara yavuz yolculuklar diyeceğiz”

Kapıkule Hat Kapısında fasıla muntazır gurbetçi Yaşar Tok da müstelzim cevabı çevirgeç teybinden açtığı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmasıyla verdiğini belirtti. – EDİRNEShare: