‘Kar Kaplanları’nın 5 metreyi bulan karla it canlı mücadelesi

– ‘Kar Kaplanları’nın 5 metreyi bulan karla güçlü mücadelesi

MUŞ – Muş’ta daha ilk deli dolu olan kar yağışı ve sıkıntı dolayısıyla 10 köy ve 21 mezraya ulaşımın sağlandığı Üçevler Kadro köy uğrunda düzlük yer 5 metreyi bulan karda kat açılış çalışmaları bitmeme ediyor.

Muş İl Özel İdaresi karla savaşım ekibi, bölgede tipi ve sıkıntı dolayısıyla kar kalınlığının 4-5 metreyi bulduğu 2 bin 500 rakımlı Üçevler grup karye amacında kar özleştirme çalışması başlattı. İş makinesi operatörü Haşım İnce, bölgede çığ riski olmasına karşın misil açılış çalışmalarına aralıksız devam ettiklerini belirtti. 3 günden beri 10 köy ve 21 mezarının ulaşımını sağlayan Üçevler grup karye önünde karla uğraş çalışmalarını sürdürdüklerini ifade eden İnce, “Üçevler ekip karye uğrunda fırtına ve tipi dolayısıyla meydan vadi kar kalınlığı 4-5 metreyi bulmaktadır. 7/24 esasına göre çalışmaktayız, ancak çığ tehlikesine rağmen karla savaşım çalışmamızı yürütüyoruz. Bölgede çığ riski olmasına karşın yurttaş mağdur olmasın diyerek bu yolu açıyoruz” dedi.

Kar kalınlığının bölgede 5 metreye ulaştığı ve çığ tehlikesi korkusuyla posta küşat çalışmalarını yavaş yavaş sürdürebildiklerini anlatan gelişim makinesi operatörü Haşım İnce, “Köylere fakat 3 bölüm sonraları ulaşımı sağlayabileceğiz. Çünkü kar çok katır kutur. Makineler zorlanıyor. Buna rağmen devletimizin tamam imkanlarını kullanarak yolda ulaşımı sağlamaya çalışıyoruz. Köylerin alternatif yolu belirgin amma vatandaşımız için bu nöbet hem güdük ve rahattır” ifadelerini kullandı.

Share: