Karabük’ten gelişmemiş gücük

Karabük’te Kadına Müteveccih Seri Mücadele İl Eş Güdüm Yerleşmiş toplantısı yapıldı.

Valilik derinti salonunda Ilbay Fuat Gürel başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya, Cumhuriyet Altını Başsavcı Vekili Yasin Demir, Vali Yardımcısı Meral Gün Batısı Demirbaş, Karabük Şehremaneti Komutan Yardımcısı Seher Berker, İl Bitirmiş Komutanı Kıdemli Miralay Somurtkan Gümüş, İl Emniyet Müdürü Şayan Yırtar, gelgel müdürleri ve kurul üyeleri katıldı.

Kent genelinde 4 maaş süreçte yaşanan düzenlilik olaylarının paylaşıldığı toplantı, kadına yönelik şiddetin oluşmadan önlenmesi amacıyla yapılabilecek çalışmalar değerlendirildi.

“Halk Matinesi” toplantısı

Karabük’te “Halk Günü” toplantısı, Ilbay Gürel başkanlığında gerçekleştirildi.

Toplantıya katılan vatandaşlarla biricik yegâne görüşerek kendisine zoraki sorun, şikayet ve taleplerin çözümü amacıyla çekicilik ve kuruluş müdürlerine talimatlar veren Vali Gürel, “Ululuk olarak bugüne büyüklüğünde olduğu kadar imdi birlikte vatandaşlarımızın beraberinde olmaya devam edeceğiz. Rastgele makule sorunlarınızda kapımız sizlere seçme ant vazıh.” ifadesini kullandı.

SELIM Tümen’nin kuruluşunun 21. yılı

DÜRÜST Tümen Karabük Mebus Niyazi Zaman, partisinin kuruluşunun 21. yılı zımnında rey yayımladı.

Sıra, mesajında, şu ifadelere meydan verdi:

“Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde cemi 21 sene geçmiş 14 Ağustos 2001 tarihinde kurulan AK Fırka’miz, yaptığı kalkınma hamleleriyle ülkemizi bulunduğu kaos ortamından kurtarmış, yemeden içmeden milletimizin değil tam mazlumların ümidi olmuştur. Cumhurbaşkanımızın koyduğu hedefler doğrultusunda kül engellemelere ve zorluklara rağmen hedeflere yayılmak için var kuvvetiyle çalışan partimizin herhangi bir kademesindeki arkadaşlarımız, milletimizle müşterek akım ederek Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın belirlediği 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine inanç ve azimle yürüyecektir.

SELIM Tümen’mizin 21. yapılış yıl dönümünün özellikle ülkemiz tevessül etmek üzere eksiksiz dünyaya ve insanlığa kıvrak olmasını diler, bu davaya bakım etmiş fakat emrihak etmiş zer ülkü arkadaşlarımıza Allah’tan rahmet, partimizin her kademesinde fedakarca fariza düz umum misil arkadaşlarıma de sadakat ve saygılarımı sunarım.”

YANLIŞSIZ Tümen’den karye ziyaretleri

AK Tümen Karabük heyeti, “Karşı Karşıya 100 Aktarılma” programı kapsamında Safranbolu ve Eflani ilçelerinde vatandaşlarla tıpkı araya geldi.

SELIM Fırka Karabük Milletvekilleri Topluluk Ünal ve Niyazi Sıra, İl Başkanı İsmail Altınöz ve partililerden oluşan astronomi, Safranbolu’ya sadık Geren, Örencik, Cemaller, Çıraklar ve Aşağı Cenup ile Eflani’deki Kıran, Paşabey ve Alaçat köylerini görüşme ederek köylülerin sorunlarını dinledi.

İl Umumi Meclisi Başkanı Sözen’e ziyaret

Karabük İl Genel Meclisi Başkanı Ahmet Sözen’i, MHP teşkilatları ve Uluyayla Akkışla Derneği yönetimi mülakat etti.

Sözen, icraat üzerine bilgi vererek, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Komutan Iyilikçi’den esnaf ziyaretleri

Karabük Şehremini Rafet Hayırhah, şehir merkezinde esnaf ziyaretlerinde bulundu.

Esnafın sorunlarını dinleyen Iyilikçi, hal üzere beraberindeki kurum müdürlerine ferman verdi.

Safranbolu’birlikte asfalt çalışması

Safranbolu Şehremini Elif Köse, kere imal ve tamirat çalışmaları üzere bu sene 9 bin ton asfaltın kullanıldığını bildirdi.

Seçkin hafta parçalanmamış vahit müdürleriyle bire bir araya gelerek say programı belirlediklerini belirten Köse, Fen İşleri Müdürlüğüne vabeste Asfalt Yapı Yeri Şefliği personelinin ellerinden geldiğince çabuk şekilde asfalt ihtiyacı olan bölgelerde çalışmaları sürdürdüğünü kaydetti.

Köse, mahalle muhtarları ve vatandaşlardan mevrut taleplerin ivedilikle değerlendirildiğini aktararak, “Asfalt maliyetleri çok nazik oranda arttı ancak buna karşın 2022 yılı sezonunda 9 bin titrem asfalt döküldü. Tek mahalleyi ayırmadan icraat bitmeme edecek.” bilgisini verdi.

Eflani’bile buğday alımı başladı

Eflani Şehremini İbrahim Ertuğrul, Yer Mahsulleri Ofisi’nin (TMO) ilçedeki gezgin ofiste buğday alımına başladığını duyurdu.

Ertuğrul, yaptığı açıklamada, şu bilgileri paylaştı:

“TMO’nun internet sitesinden mal teslimi üzere randevu ahzetmek gerekiyor. Termin tarihinde seyyah ofise gelen buğdaylar, laboratuvarda muhtelif testlere tabi tutuluyor. Testten geçenler akseptans ediliyor. Yüzde 14,5’tan aşkın gönen ve ecnebi bap içeren buğday, ofis vasıtasıyla kabul edilmiyor. Bu sene çiftçilerimizin elinde buğday kalmayacak. İlçemizde hava yapmasına ve bire bir ilkin gerçekleşmesine miftah olan Karabük Milletvekillerimiz Ünal ve Ruz’e teşekkür ediyorum.”

MHP ve İYİ Öğür teşkilatlarından ziyaretler

MHP Karabük teşkilatları, İl Inanma Müdürü Haysiyet Yırtar ve Safranbolu Kaymakamı Mehmet Türköz’ü konuşma etti.

MHP İl Başkan Vekili Cenk Gedikoğlu başkanlığındaki gök bilimi, Yırtar’a bakir görevinin kıvrak olmasını diledi.

Heyet, Safranbolu Kaymakamı Türköz’ü da görüşme etti.

İYİ Parti İl Başkanı Mürtefi Ciddi Aygün ve partililerden oluşan gök bilimi üstelik protokol ve esnaf ziyaretleri yaptı.

Heyet, Vali Gürel, İl Itimat Müdürü Yırtar, İl Cingöz Komutanı Albay Gümüş, Safranbolu Kaymakamı Türköz, Safranbolu Şehremini Köse ve İlçe Itimat Müdürü Miraç Çoban’ı görüşme ederek icraat üzerine bilgiler verdi.

Partililer, elan sonraları şehir merkezi ve ilçelerde esnafı dolaştı.

Share: