Karadeniz Off-Road Kupası’nın ikinci bukanak yarışları Ordu’da yapıldı

Karadeniz Off-Road Kupası’nın ikinci kıç yarışları, Ordu’nun Fatsa ilçesinde gerçekleştirildi.

Türkiye Makine Sporları Federasyonu marifetiyle Fatsa Off-Road Spor Kulübünün ev sahipliğinde Evkaf Mahallesi’nde oluşturulan parkurda düzenlenen yarışlarda 24 kadro uğraş etti.

Kalabalık Valiliği, Ordu Büyükşehir Belediyesi, Fatsa Belediyesi, Fatsa Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğünün katkılarıyla yapılan organizasyonda sporcular, üç ayrımlı etapta müthiş yarıştı.

Bazı sürücülerin pres anlar yaşadığı parkurda, arızalanan vesait da gelişim makinesiyle düzlük dışına çekildi.

Vatandaşların bent gösterdiği etkinliği, Cıvıl Cıvıl Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler ile Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Erkân da izleme etti.

Erdoğan: “Herkesin şu anda mutlu olduğunu görüyorum”

Fatsa Off-Road Spor Kulübü Başkanı Üzeyir Erdoğan, gazetecilere, yarışların çok güzelce geçtiğini ve seyircilerin da sağlık aldığını düşündüğünü söyledi.

Off-road branşının adrenalini yüksek benzeri spor olduğunu dile getiren Erdoğan, “Adrenalini faziletli olduğu için kendimizi kimi vakit kontrol edemeyebiliyoruz. Uçanlar var, takla atanlar var amma gayet keyifli. Herkesin şu anda mutlu olduğunu görüyorum.” dedi.

Erdoğan, yarışlara katılımın yüksek olduğunu vurgulayarak, “Havaların birlikte iyice olması zımnında birçok iklim ile ilçeden katılan sporcularımız ve onların üstelik seyircileri var. O nedenle gayet iyicene ve ateşin sabık yarışı seyircilerimizin keyifle izlediğini düşünüyorum. Şu anda 24 yarış aracımız, 48 sporcumuz var. 15 ülke ve ilçeden ortaklık var. Iğdır’dan Sakarya’ya, Artvin’den Trabzon, Rize, Giresun’a büyüklüğünde sporcularımız var. Adamakıllı ve heyecanlı bir yarış yapıyoruz.” diye konuştu.

Etkinlik, yarışlarda dereceye girenlere ödüllerinin verilmesiyle sona erecek.Share: