Karaelmas Turizm Ekspresi güzergahı tanıtıldı

EKIN ve Turizm Vekil Yardımcısı Eşsiz Alpaslan, Ankara- Zonguldak hattında yeniden başlatılması planlanan ‘Karaelmas Turizm Ekspresi’ ile Çankırı’ya geldi. Ekspresin güzergahı ise turizmcilere tanıtıldı.

Ekin ve Turizm Bakan Yardımcısı Alpaslan, turizmcilere güzergah tanıtımı amacıyla düzenlenen ve Ankara’dan hareket fail Karaelmas Ekspresi ile Çankırı Garı’nda koyuverme verdi. Alpaslan’a Çankırı Valisi Abdullah Ayaz, AK Öğür Çankırı Saylav Sağlıklı Çivitcioğlu, YANLIŞSIZ Fırka Ankara Saylav Zeynep Nasip, Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Iyi, DÜRÜST Öğür İl Başkanı Abdulkadir Polat ve yetkililer haremlik etti. Burada açıklamalarda bulunan Alpaslan, Türkiye Cumhuriyeti Mehabet Demiryolları (TCDD) Transport A.Ş. marifetiyle Ankara-Zonguldak hattında başlatılacak ‘Karaelmas Turizm Ekspresi’ seferinin ilerleyen günlerde hizmete alınacağını belirtti.

Alpaslan, “Karaelmas Turizm Ekspresi’yle ilgilendiren namına henüz evvel sayın milletvekillerimizin girişimiyle Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi çıkmıştı ve bu güzergah başlamıştı. Biz da bunun realize edilmesiyle ilişkin çalışmalarımızı yürütüyoruz. Yer ilkin bu Karaelmas treninin, turizm ekspresi olması yönündeki çalışmalarımızda sona yaklaşmış durumdayız. Bunu gine profesyonel turizmcilerle ilkin turizm gezi acente sahipleri tevessül etmek için onlarla esasen bu tur üzerinde gezi yaparak seyahatin parçalanmamış boyutlarıyla değerlendirilmesinin daha efektif elan artağan olması üzere icraat yapıyoruz” dedi.Alpaslan, katar ile yola devam edeceklerini belirterek, “Gelmişken Çankırı’mızın turizm açısından potansiyelini, planlı çalışmaları durumunda ve durumlarını dahi kıymetlendirmek amacıyla geldik. Sayın vekillerimizle valimizle ilgili kamu belediyemizle çalışmalarımızı yaptık. Buradan gine Çankırı’nın ilçeleri ve Karabük’e kadar Çerkeş koyulmak üzere uğrayıp yolumuza bitmeme edeceğiz. İnşallah yer bodur zamanda üstelik bu Karaelmas trenimiz, turizm ekspresimiz de seferlerine başlayacak. Buna yönelik çalışmalarımızda serencam aşamaya gelmiş durumdayız” diyerek konuştu. Çankırı Tuz Mağarası’nı de musahabe eden Icra Vekili Yardımcısı Alpaslan, ardından tren ile Karabük’e akım etti.

?

Share: