Karamollaoğlu: “İstanbul’un kalbinde bombalar patlıyorsa hala, bunlar Suriye’ye sakıt bombalardan bağımsız düşünülemez”

Saadet Partisi Umumi Başkanı Esas Karamollaoğlu, İstanbul Taksim’deki terör saldırısına ilişkin, “İstanbul’un kalbinde bombalar patlıyorsa bibi, bunlar Suriye’ye sakıt bombalardan hür düşünülemez.” dedi.

Karamollaoğlu, partisinin genel merkezinde düzenlediği matbuat toplantısında 13 Kasım’da İstanbul Taksim’de PKK yoluyla gerçekleştirilen yıldırı saldırısını lanetledi, yaralılara şifa, hayatını kaybedenlere başsağlığı diledi.

Terörün benzeri adamlık suçu olduğunu söyleyen Karamollaoğlu, “Terör ile insanlık, gayret ile vicdan, patlama ile siyasa kelimelerinin benzeri umum içerisinde kullanılır ağıl gelmesi da elem vericidir, kabul edilemez benzeri durumdur.” diyerek konuştu.

Teröre ilgilendiren meselelere bütüncül bakılarak tedbirler alınması gerektiğini kaydeden Karamollaoğlu, aut politikada yaşanan en ufak benzeri zafiyetin, hemen Türkiye’yi değil, bölge ve eksiksiz insanlığı pahal etkileyecek gelişmelere sebebiyet vereceğini aktardı.

Karamollaoğlu, şöyle konuştu:

“Zira yıldırı dış politikadan, doğruluk, eğitim bilimi ve ekonomiden müstakil düşünülemez. Bu konuların rastgele birindeki sıskalık, aynı diğerini etkilemekte; ayrımsız yerde yapılan tıpkı falsolu, gayrı yekpare sonuçları etkilemektedir. Zaman terörü konuşuyorsak, senelerce önce yapılan ve bugün bibi gine edilen hatalar görmezden gelindiği içindir. Bugün canımız ayrımsız kez henüz yandıysa, 2000’lı yılların başında Irak ve Afganistan’a ABD müdahalesine yeşil kandil yakanların ve BOP’a figüran olanların hatalarının sonuçlarındandır. İstanbul’un kalbinde bombalar patlıyorsa bibi, bunlar Suriye’ye düşen bombalardan özgür düşünülemez. İnsanı, eşref-i yaratıklar kabul eden inancımız var. Terör ile rey temizlemek yahut kaybetmek kelimeleri bire bir cümlede alay malay geldiğinde dahi tüylerimiz ürperir. ‘Bu hareketli kime üstünlük?’ cümlesini duyduğumuz anda, nefes beynimize sıçrar. İnsanların katledildiği aynı olay üzerinden intihap hesapları yapıldığında, görüş oranları tartıya vurulduğunda sıkılma duyarız. Tığ bu siyasi anlayışı külliyen reddediyoruz.”

Share: