Kargaşa gündem haberi: Kalabalık’da ev ve aile bulamayan öğrenciler, otellerde konuk ediliyor

ORDU Valiliği, kentteki üniversiteleri kazanıp anahtar yaptıran öğrencilerin tahaffuz üstüne yaşadığı mesail için girişimde bulundu. Sıkı çıkmayan evet da aile bulamayan üniversite öğrencileri, valiliğin kiraladığı otellerde misafir ediliyor.

Valilik, Toyluk ve Spor Bakanlığı’na ilişkin Faziletli Öğrenim Emniyet ve Yurtlar Kurumu (KYK) yurtlarındaki işlemleri süren ve kiralık familya bulamayan öğrencileri otellerde konuk ediyor. Eğitim Bilimi üzere kente mevrut ve kalacak yeri olmayan öğrenciler, valiliğe başvurarak, otellerde mihman edilmeye başlandı.

Kalabalik Valisi Tuncay Sonel, babasıyla Nevşehir’den Kargaşa’ya gelen, Civil Civil Üniversitesi (ODÜ) İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünü kazanan Muhammet Fatih Güleç’i, Örtüsüz Kapı’birlikte karşılayıp dostane ederek, “Devletimizin katkılarıyla İçişleri Bakanlığı’mız ile Cahillik ve Spor Bakanlığı’mızın koordinesinde bu yıl yetersiz kapasiteleri arttırıldı. Yedekte olan ya de evde dikilmek isteyen öğrencileri geçen yıl olduğu gibi bu yıl de mihman ediyoruz. Devletimiz her daim onların beraberinde” diye konuştu.’ÇOK MUTLU OLDUK’

Mihman edilen öğrencilerin sayısı ise bugün itibarıyla 137’ye ulaştı. Böyle ayrımsız uygulamayla ilk kez karşılaştıklarını söyleyen darülfünun öğrencisi Muhammet Fatih Güleç, “Haddinden Fazla memnun olduk. Haddinden Fazla iyice benzeri aplikasyon. Kalaba Valimiz Sayın Tuncay Sonel, yurt çıkıncaya büyüklüğünde bizleri misafir ediyor. Devletimizin şefkatini Sayın Valimiz bizlere gösterdi. Allah razı olsun” dedi.

Share: