Kargaşa Valiliği kalacak yeri sıfır öğrencileri otellerde misafir ediyor

Kalabalık’üstelik kalacak yeri sıfır üniversite öğrencileri kiralanan otellerde misafir ediliyor.

Valilikten yapılan mukayyet açıklamada, Ilbay Tuncay Sonel’in geçen yılki kabilinden bu sene dahi üniversite öğrencilerini bekâr bırakmadığı belirtildi.

Kalabalık Üniversitesini kazanıp taşıt yaptıran ancak Bilgisizlik ve Spor Bakanlığına kapalı yurtlara yerleştirmeleri yapılıncaya yahut kiralık karı buluncaya büyüklüğünde kalacak yeri olmayan öğrencilerin, Ilbay Sonel’in girişimleriyle kamu kurumlarının misafirhaneleri ve kiralanan otellerde misafir edildiği aktarılan açıklamada, şimdiye kadar misafir edilen öğrenci sayısının 137’ye ulaştığı bildirildi.

Açıklamada değerlendirmelerine düz sunulan Sonel, Kargaşa Valiliğinin “Küşade Başlık” ofisine mektepli belgesiyle başvuran öğrencilerin konukevi yahut otellere büyüklüğünde götürülüp yerleştirildiğini ifade ederek, şunları kaydetti:

“Devletimizin katkılarıyla İçişleri Bakanlığımız ile Deneyimsizlik ve Spor Bakanlığımızın koordinesinde bu yıl mahdut kapasiteleri artırıldı. Yedekte olan ya birlikte evde istop etmek isteyen öğrencileri bu yıl da konuk ediyoruz. Devletimiz daima onların birlikte.”

Darülfünun öğrencisi Muhammet Fatih Güleç ise uygulamadan haddinden fazla mutlu olduklarını kaydederek, “Kargaşa Valimiz Sayın Tuncay Sonel, yetersiz çıkıncaya büyüklüğünde bizleri mihman ediyor. Devletimizin şefkatini Sayın Valimiz bizlere gösterdi. Allah razı olsun.” ifadelerini kullandı.Share: