Karısını öldüren şahsa önce duruşmada müebbet

Karısını öldüren şahsa geçmiş duruşmada müebbet

Rize’birlikte eşini çarpma ederek öldüren şahsiyet önceki duruşmada müebbet mahbes cezası ile cezalandırıldı

RİZE Rize’üstelik eşini zedelenmek ederek öldürdükten sonra bilge karşısına çıkan zat önce duruşmada ağırlaştırılmış müebbet ve 5 yıl 1 ay mahbes cezasına çarptırıldı.

10 Haziran 2022 tarihinde 32 yaşındaki eşi Korkunç Dursun’u zedelenmek ederek fotoğraflarını çektikten sonra eşinin annesine ve arkadaşlarına gönderen Ramazan Dursun hazırlanan iddianamenin arkası sıra Rize Dokunaklı Ceza Mahkemesi’nde ‘Eşe karşı kasten eziyet çektirerek vurmak, yaralama ve özel hayatın gizliliğini ihlal’ suçlarından ilk kez bilgili karşısına imdi. Eşini zedelenmek ederek öldüren Ramazan Dursun mahkemeye tutuklu olduğu Giresun Espiye L Tipi Sınırlanmış Ceza evinden getirildi. Duruşmaya antrparantez öldürülmüş Şiddetli Dursun’un Avukatı Yağmur Zaman, annesi Kut Felaket, Babası Mehmet Sancar, erkek kardeşi Yasin Sançar, katilin ağabeyi Ahmet Dursun, annesi Melek Dursun ve mânialı kardeşi Hızır Dursun ile avukatı Fatma Fatoş Karaosmanoğlu’nun beraberinde maktul Dursun’un arkadaşları ve yakınları katıldı. Mahkemede olayın yaşandığı dolaşma eşinin kendisini aldattığı yönünde vehim yaptığın ifade eden Ramazan Dursun “Akşam Ezanı eve gittiğimde sebep çalıştığım spor salonuna uğramadığını sordum. O de bana orada erkeklerin olduğundan meze ederek huzursuz olduğu için gelmediğini söyleyince ego birlikte beni aldatıp aldatmadığını sordum. Bu sebeple aramızda tartışma çıktı, eşim bana banko beni aldatmadığını söyledi, fakat ben sinirlenerek 2 tokat attım ve evimizde kâin gereksiz tıpkı odaya geçip biraz tütün kullandım. O esnada evimize polisler geldi” dedi.

“Özür diledi ve özrünü akseptans ettim”

Polislerin eve gelmesiyle balkonda kim hint kenevirlerinin yakalanmasından korktuğunu ve tartışmanın henüz bile büyüdüğünü sözlerine ekleyen Dursun “Eşim KADES ihbar butonuna basmıştı. Evimin balkonunda birkaç hamur hint keneviri bulunduğu üzere polislerin bunları bulması halinde başımın derde gireceğini düşünerek eşime kızdım. Sonrasında eşim benden defo diledi ve özrünü akseptans ettim. Fakat ego hem işaret ağrısından kontekst doktorun bana yazdığı ağır ruh bilimi ilaçlarından önerilenden fazlasıyla içmiştim. Hem birlikte etanol içtim” ifadelerini kullandı.

Önce 3 tokat sonraları 5 print atmış

Eşi ile barıştıktan sonra aynı yanaşma olduğunu ancak etanol ve uyuşturucunun etkisiyle yakınlaşmanın gerçekleşemediğini, bu esnada öldürdüğü eşi Dinamit Dursun’un kendisine ‘Senin de adamlığın bu büyüklüğünde’ dediğini öne süren Katil Dursun “O esnada eşim ile aramızda benzeri takarrüp oldu, ancak ego hem esrar haplardan içtiğimden hem birlikte duman ve alkol içtiğimden şevkim uyanmadı. Yatak odasından çıkıp gine gereksiz odaya giderken eşim hatırladığım kadarıyla bana “senin bile erkekliğin bu büyüklüğünde” şeklinde aynı tamlık kurdu. Ego buna çokça sinirlendim, eşime bana hangi söylediğini sordum. Fakat eşim bana seçme madde söylemediğini söyledi. Sonrasında etanol içmeye bitmeme ettim. Bir ara eşim mutfaktayken tekrardan mutfağa gidip bana hangi söylediğini sordum, her özdek söylemediğini söyleyince bire bir tokat attım. Sonrasında tıpkısı tokat henüz attım. 3. Tokadı atınca bana söylediğini kendisi dahi beyan etti. Ben buna haddinden fazla sinirlendiğim için 5 posta el attım. Yumruklardan birisi kulağına, gayr çenesine, üçü bile kafasına geldi. O esnada benim bulunduğum yersiz odadaydık. Eşim yere us benzeri müddet bilahare yaptığıma nadim oldum ve bıçakla zat kendime kötülük verdim” şeklinde konuştu.

“Cezama razıyım gerekirse kendimi öldürürüm”

Karısını çarpma ettikten sonradan ışık çektiğini ve kendisine da oğlunun ışık çekmesini istediğini savunmasına ekleyen Dursun konuşmasının devamında “Sonrasında ağabeyimle konuşmadığım amacıyla eşimin fotoğrafını çekip kişi fotoğrafımı üstelik oğlum Recep’e çektirerek Ebru Pursa isimli karı dostumuza ne halde olduğumuzu izhar etmek için gönderdim. Sonrasında eşim kalkınmak istedi fakat cemi yerine doğrulamayınca ona yardım ettim ve kendisini hastaneye kabartmak istediğimi söyleyince başımın belaya girebileceğini söyleyerek talebimi reddetti. Kendisini akak odasına götürmemi istedi, ben dahi onu kucağıma aldım fakat alkollü ve maden madde etkisi altında olduğumdan akak odası girişinde ayağım takılınca eşimle birlikte düştük. Sonrasında onu yatağına yatırdım ve çalgı aleti dinlediğim odaya geri döndüm. Tıpkısı süre bilahare oğlum Recep ‘anneme bir öz oldu’ diye yanıma gelince eşimin yanına gittim. Eşim o esnada canlıydı, başını kucağıma alarak odada yaptığımdan haddinden fazla nadim ergin şekilde ağladım. O esnada birlikte polisler geldi. Ego eşimi isteyerek öldürmedim, eşimi haddinden fazla seviyordum. Yaptığımdan belde pişmanım. Cezama razıyım icabında kendimi öldürürüm” ifadelerini kullandı.

“Babamın mutfaktan bıçak aldığını gördüm”

Kıyacı Ramazan Dursun’un 16 yaşında ki oğlu Recep Dursun ise babasının kendisine ve annesine bazen hız uyguladığını anlatım ederek “Babam o akşam eve geldiğinde sinirliydi. Anneme vurdu. Sonra polisler geldi. Polisler gittiğinde babam daha çok sinirlendi. Mutfaktan bıçak aldığını gördüm. Bana öz fotoğrafını koridorda çektirdi. Annem o esnada akak odasındaydı. Annemin akak odasında yerli yattığını fark edince babama malumat verdim. Sonrasını bilmiyorum. Babam bazen anneme üstelik bana de hüküm uygulardı” dedi.

Davanın görülen önce duruşmasında murafaa heyeti tarafından eşini darp ederek ölümüne etmen olan Ramazan Dursun’a ‘Eşe karşı isteyerek eziyet çektirerek mıhlamak’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet cezaevi cezası, ‘Yaralama ve özel hayatın gizliliğini ihlal’ suçlarından ise 5 yıl 1 kamer mahbes cezası verildi.

Olayın geçmişi

Rize merkeze sınırlanmış Çarşı Mahallesinde meydana gelen olayda Ramazan Dursun eşi 3 çocuk annesi Özlem Dursun’u (32), çarpma ettikten sonra cep telefonu ile çektiği fotoğrafları eşinin ailesi ve arkadaşlarına gönderdi. Olayın arkası sıra eşinin annesi ve arkadaşları polisi arayarak ihbarda bulundu. Görüngü adına mevrut ekipler ambulansla gaileli olduğu belirlenen Özlem Dursun ve kendini bıçakla keserek eşi yaraladığı süsü veren Ramazan Dursun’u Rize Ihtişam Hastanesi’hangi götürdü. Tedavi altına alınan taze kadınının yapılan muayenesinde vücudunda değişik yerlerinde fay ve karın kanaması geçirdiği belirlenerek sakil bakıma makbuz. Dursun burada yapılan bilcümle müdahalelere rağmen kurtarılamayarak 11 Haziran 2022 tarihinde sabah saatlerinde hayatını kaybetti. Karısının canına kıyan Ramazan Dursun ise emniyetteki işlemlerinin peşi sıra çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Share: