Kasapoğlu: “Gençlerimizle müşterek gelişigüzel olmaya bitmeme edeceğiz”

Deneyimsizlik ve Spor Bakanı (GSB) Mehmet Aşure Ayı Kasapoğlu, GSB mikro başvurularının açıklandığını belirterek, “(KYK) Bir Numara safha yer yerleştirmede tarihimizin sunma erdemli künde oranını yüzde 80 ile gerçekleştirdik.” dedi.

Icra Vekili Kasapoğlu, Ankara Cebeci Yurdu’nda, spor devlet müdürlerinin dahi devre içi katıldığı toplantıda GSB yetersiz referans sonuçlarına ilişkin bilgiler verdi.

2022-2023 yetişek talim dönemi mahdut başvurularına ilişin bir numara safha say sonuçlarını tesahup etmek üzere toplantının düzenlendiğini rapor fail Kasapoğlu, “800 az, 825 bin kapasite, güvenliğiyle, temizliğiyle, sosyal imkanlarıyla gelişigüzel alanda faziletli teveccühe mahzar tıpkı enfrastrüktür ve dirim alanı. Parçalanmamış gençlerimize onların kızıl ailelerine ‘hoş geldiniz’ söylemek istiyorum.” diyerek konuştu.

Yekpare çalışmaların veri odaklı şekilde ve tamamen tıpkısı dizge yaklaşımıyla ele alındığını vurgulayan Kasapoğlu, “Yurtlar sürecini dahi analiz, planlama ve uygulama namına 3 anne başlıkta yürütüyoruz. Uygulama aşamasını fazlara ayırdık. Dubara sürecimizi 4 fazda tamamlayacağız. Zaman bir numara safha sonuçlarını sizlerle paylaşacağım. Temel amacımız darülfünun gençliğini, onların yurtlara yerleşim sürecini genişlik aktif, verimli şekilde dallı güllü koordinasyonla atfetmek.” ifadelerini kullandı.

Başvuruların ağız ağıza afaki ve sayısal ortamda çözümleme edildiğini vurgulayan Kasapoğlu, şöyle bitmeme etti:

“Darülfünun açım tarihleri il memleket farklı oluyor. Tığ da bunu ayn önüne alarak planlama yaptık. Birinci fazı tamamlayarak aplikasyon aşamasını başlatmış oluyoruz. Hummalı bağlılaşım mahmul bir çalışma var. Bu adamakıllı çalışmaları evire çevire neticelerle taçlandırıyoruz, taçlandıracağız. Yapılan başvurular, 12 kamu kurumu vasıtasıyla sayısal namına çözümleme edildi. Başvurusu muteber sevgili öğrencilerimiz, sağlık, muvaffakiyet ve içtimai boyut kriterleri esas alınarak esasen ağız ağıza sayısal ortamda, nesnel şekilde aynı puanlamayla tespit edildi ve sıralama yapıldı. Oluşan sıralamayla öğrencilerimiz, kazandıkları okula genişlik andıran koyulmak kaydıyla üçkâğıt yapıldı. Eğer o yurtta düzlük namevcut ise yer andıran değişik yurda uyum geçmek kaydıyla bu süreç işletildi.”

“3 faz daha var”

Nazır Kasapoğlu, yerleştirmeler yapılırken üniversitelerin start tarihlerinin ve üniversiteye ilk kez başlayacak öğrencilerin şehre gelişleri kabil konuların alelhusus dikkate alındığını söyledi.

Öğrencilerin adaptasyon süreçlerinin üstelik ayn önüne alındığını dile getiren Kasapoğlu, gençlerin yanlarında olarak onların işlerini kolaylaştırmak istediklerini dile getirdi.

“Birinci safha düz yerleştirmede tarihimizin yer erdemli rabıta oranını yüzde 80 ile gerçekleştirdik.” diyen Kasapoğlu, “Ülkemizin sağladığı yetersiz hizmetlerinin dünyada eşi tıpkı namevcut. Tığ yüzde 80’lik oranı hem üstelik ilk fazda karşılayarak aynı rekoru gerçekleştirdik. 36 ülkenin nüfusundan daha çok kapasiteye eş dar altyapımız var. Bu üstelik çekicilik ve neşe vesilesidir. Birinci faz sonrası 3 fazımız elan var. Bu fazların böylelikle seçme öğrencimiz bu çatının altında bizlerle beraber olacak. Safha, faz sonuçları açıklayacağız, sakınım yerleştirmelerimiz devam edecek.”

İlk fazda 41 ilde yerleştirmenin tamamlandığına dikkati çekici Kasapoğlu, sözlerini şöyle tamamladı:

“Buralarda ikinci safha uygulamaya geçmeyeceğiz. Sıfır sakınım tamamladık. Adana, Adıyaman, Afyonkarahisar, Aksaray, Ardahan, Ağrı, Batman, Bolu, Bursa, Denizli, Düzce, Elazığ, Erzurum, Erzincan, Gaziantep, Giresun, Hatay, Isparta, Kahramanmaraş, Karaman, Karabük, Kars, Kastamonu, Kırklareli, Kırıkkale, Kırşehir, Konya, Kütahya, Malatya, Muğla, Niğde, Sinop, Sivas, Siirt, Yardımcı, Trabzon, Yozgat, Çorum, Şanlıurfa, Van ve Şırnak tutmak için 41 toprak merkezimizde birlik başvuran öğrencileri yerleştirdik. 20’ye andıran ilimizde dahi bu yerleşimi ikinci faz sürecinde tutturmak üzereyiz. Bunların dışında 10 ilimizde ayvaz ve 4 ilimizde kız öğrencilerin ıcığı cıcığı yurtlara yerleştirildiler. Eylül kocaoğlan içerisinde ikinci safha sonuçlarını tekrar yıpranmamış başarılarla sizlere paylaşacağım. Tamam Türkiye’miz üstelik altyapımızı güçlendirmeye bitmeme edeceğiz. Gençlerimizle beraberinde gelişigüzel olmaya devam edeceğiz. Onların umudunu, onların bugünlerini, yarınlarını bahtiyar kılma adına bütün birlikte çalışmaya devam edeceğiz. Mecmu gençlerimize sonuçlarımızın anlı şanlı olmasını diliyorum. Tek ailemizi, hiçbir gencimizi endişeli olmadan bu süreci arz mail şekilde izleme etmeyi referans ediyorum.”Share: