KASTAMONU – Karı milli boksörlerin başarılarının arkası sıra ülkeler düet dinlenme kampı için sıraya girdi

Karı Yumruk Oyunu Milli Takımı’nın sonuç dönemdeki başarılarının ardından bir nice devlet, Türk Milli Takımı ile kamp ayırmak istiyor.

Tokyo Olimpiyatları’nda Busenaz Sürmeneli’nin zer, Öpücük Naz Çakıroğlu’nun üstelik sim madalya kazanmasının arkası sıra Acun Şampiyonası’nda de 5 zer, 2 tunç madalya ile mızıka halinde şampiyon olan ve dünyanın genişlik ongun takımı seçilen Eş Boks Milli Takımı, başarılarıyla dikkati çekti.

Bu başarıların peşi sıra birçok büyüklük, Türk Milli Takımı ile kamp talebinde bulundu.

Özbekistan’ın dinlenme kampı talebine müspet karşılık veren milli mızıka, Türkiye Boks Federasyonunun Kastamonu’üstelik mevcut Kadıdağı Kamp Merkezi’nde çalışmalarını sürdürüyor.

Özbekistan’ın peşi sıra İrlanda ile birlikte kuma kamp yapacak Türk Milli Takımı, ilk teşrin ayında Karadağ’bile düzenlenecek Avrupa Şampiyonası’na hazırlanıyor.

Manzume Alp: “Bundan Sonra Türk ekolü var”

Milli bando antrenörü Yır Kahraman, AA muhabirine, başarılara her sabık ahit yenilerini eklediğini söyledi.

Türkiye’nin ocak sahipliğinde planlı Acun Kadınlar Boks Şampiyonası’nda şişman bire bir başarı elde ettiklerini anlatan Alp, “İki Busenaz’dan bilahare Türk boksunu sistem gördü. Mızıka adına dünya şampiyonu olduktan sonradan bunu tescilmiş olduk. Daha önceki Küba, Zalim ekolü vardı, dünyada hep bu ekolleri çok beğenirdi. Artık Türk ekolü var.” dedi.

Bu başarıya yankılanmak için büyük emek ve çabalama gider ettiklerini dile getiren Alp, şunları kaydetti:

“Bu başarının tabii kim şişman kısmı sporcularda görülse birlikte bunun altyapısı, bunun benzeri mutfağı var. Neticede bu sporcular eskimemiş değil, önceleri birlikte vardı ama başlangıçta böyle bire bir başarı olmamıştı. Deminden çokça şükür, o uyumu yakaladık. Sporcular bize inandı, biz bile onlara güvendik, inandık. Bu şekilde bu başarıyı sağladık.”

Elde edilen başarıları gitmek istediklerini vurgulayan Kahraman, “Bu başarının tesadüf olmadığını göstermek istiyoruz. Onun amacıyla Avrupa Şampiyonası’na yekpare şekilde gitmek istiyoruz. Orada üstelik hedefimiz bando halinde şampiyon başlamak. Avrupa’nın genişlik bereketli takımı rastlanmak istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Başarıların arkası sıra birçok ülkeden kamp teklifi aldıklarına dikkati çeken Kahraman, “Bilcümle ülkeler kâm ediyor, kamp yapmak istiyor. Sıraya koyduk. Kendimiz kuşkusuz verim alacaksak o sıraya göre ülkeleri çağırma ettik.” diye konuştu.

Özbekistan Eş Boks Milli Takımı Antrenörü Elshod Rasulov ise ikili kampların bol olduğunun altını çizerek, “Türkiye ile bizim takımımız birbiriyle deneyim kazanıyor. Dinlenme Kampı çok güzelce geçiyor. Moralimiz çok iyi. Türkiye çok ferah bando.” dedi.Share: