Katarakt ameliyatı amacıyla hastaneye gitti! Faaliyetler sonrası görme engelli olduğunu argüman etti

Tarz Defne ilçesine ilişkin Turunçlu Mahallesi’nde ikamet fail Uca Kirmit (72), 4 Nisan’de esen gözünde uzağı görememe şikayetiyle Hatay Terbiye ve Araştırma Hastanesine başvurdu. Burada Kirmit’e akbasma ameliyatı olması gerektiği belirtildi. Fakat Antakya’daki Özel Yaşam Tıp Cerrahi Merkezi’nde iki kere akbasma ameliyatı olan Ali Kirmit sağlıklı gözünü kaybetti.

“AMELİYATTAN SONRADAN GÖZÜM KÖR OLDU”

Ameliyattan bilahare hastaneye kontrol amaçlı gittiklerini belirten Kirmit, “Benim gözümün iyileşmesi durumuyla ilgilendiren tek bulgu çıkmadı. 15 dolaşma sonralari ayrıksı tıpkı hastaneye ve eksantrik bire bir doktora gittiğimizde bize söylenen gözümün rüyet yetisini kaybettiğiydi. Ayrımsız esbak ameliyatı yapan doktorlar bana benzeri operasyon daha yapmamız gerektiğini ifade ettiler. Bu doktorlardan aynı tanesi gözümün bu ikinci operasyondan bilahare yüzdelik 95 göreceğinin umudunu bana verdi. Bana sunulan yüzde 95 oranından bu operasyon sonrasında sıfırla çıktık. Biz bu arada birçok hastane ve doktora gittik ancak tıpkısı netice alamadık. Gittiğimiz kül etibba ‘bu göz imdi görme engelli’ dedi ve bizi gabi gönderdi. Elan evvel gözüm görüyordu, ameliyattan sonra gözüm kör oldu” dedi.

“YAPILAN OPERASYON BAŞARISIZ GEÇTİ”

Özcan Kirmit dahi, babasının operasyondan sonradan tek şekilde göremediğini tabir etti. Sayrılarevi sürecini anlatan Özcan Kirmit, “Babamı 4 April 2022 tarihinde Hatay Şevket Hastanesine ayn polikliniğine muayeneye götürdüm. Babamın katarakt ameliyatına ihtiyacı olduğunu rapor ettiler. Bunun üzerine hastanede cerrahi müdahale sırasının 2 ay kabilinden etraflı ayrımsız müddet olduğunu bize ilettiler. Özel bir hastaneye götürdüğümüz babama faaliyetler yapıldı. Burada yapılan ameliyat akim geçti. 15 dönme boyunca babamı kontrole götürdüm. Babamı bazı bazı bile Hatay Yetişek ve Araştırı Hastanesine birlikte arama amaçlı götürdük. Ameliyatı işleyen hekim operasyonun rate geçtiğini ve katarağın yere düştüğünü ve haberinin olmadığını rapor etti. Tığ o günden sonradan eksantrik hastanelere gittik. Buralarda babamın gözü üzere daha çok hoşgörüsüz dönüşü olmayacağını bize söylediler” diyerek konuştu.

“BABAM ŞU AN GÖRME ENGELLI, BİZE YARDIMCI OLUN”

İlk ameliyatı eden doktorun hususi hastanede çalışan iki hekim arkadaşıyla alay malay kendilerine ikinci benzeri ameliyat gerektiğini söylediğini ifade eden Kirmit, “Tığ de babamın gözü üzere dolgunca olacaksa operasyonu akseptans ettik. İkinci operasyondan sonra 15 gün süresince gözün görmediğini, operasyonun üstelik sıfır geçtiğini bize bildirdiler. Tığ birlikte Hatay Cumhuriyet Altını Başsavcılığına şikayette bulunduk. İşin adli tarafı 2 aydır devam ediyor. Bu faaliyetler yapılmadan önce babamın kısık gözü yakını görebiliyordu, uzağı da gözene sebebiyle görebiliyordu. Ilkin kurgu kullanabiliyordu, demincek komütatör kullanamıyor. Toplumsal hayatında dahi bunama oldu. Evden çıkamıyor. Babam şu zaman görme engelli, bize apotr olun” diye konuştu.

Özel Yaşam Tababet Cerrahi Merkezi yönetimi ise, konunun yargıya taşındığını, şu dakika aynı açıklama yapmayacaklarını bildirdi.Share: