Katliam öncesi ‘bomba tweet’i atanlar yakalandı, cürüm hareketli AK Troll’lere ne olacak?

Ankara Katliamı’ndan ayrımsız zaman önceki Twitter’dan “bomba Ankara’dahi patlayacak” tweet’i atan iki birey zaman er saatlerde gözaltına alınmıştı. Güvenlik güçlerinin Twitter ile yaptıkları işbirliği bu kişilerin yerlerini ve kimliklerini tespit etmenin haddinden fazla dümdüz olduğunu gösterdi.

Twitter üzerinden her dönme binlerce tweet atarak mugayeret liderlerine, gazetecilere, Mustafa Kemal Atatürk’e yönelik taşlama, nefret söylemi, bühtan, hedef teşhir kabil taksirat çalışan YANLIŞSIZ Trollere hastalık ulaşılmadığı ise “malum ayrımsız muamma.”

Sözcü taşıdığı editörlük sorumluluğu gereği aşağıda örnekleri kâin tweet’lerden hakaret içerenleri buzlayarak vermiştir, ancak bu cürüm delillerine savcıların ulaşması sadece tıpkısı tık uzaklığında.

AKP saylav Şamil Uçucu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ile andıran ilişkisi bildik, 228 bin takipçili Alper Terzioğlu (@Murat_z06) Mustafa Kemal Atatürk’e ağır sıklet hakaretler içeren tweet’ler atmıştı. Tek AKP’li vekil, mebus ise savcılığa bu duruma dair bire bir şikayet ve evet yanlışlık duyurusunda bulunmamıştı.

MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan namına de taşlama fail kullanıcının 17-25 Açıklık yolsuzluk skandalındaki en koca şüphelilerden olan Yaşamış Güler’in oğlu Hazar Güler’in bu hesabın sahibi olduğunu sav etmişti.

Doğru Troll’lerin yeryüzü başında mevrut isimlerden tıpkı diğeri esat ç. (@esatreis) isimli kullanıcı ise 7 Ilkgüz tarihinde CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na güç hakaretler etmişti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın nikah şahitliğini yaptığı ve “Dürüst trollerin başı” namına tanıdık Taha Ün, Sivas Katliamı’nın yıldönümünde Twitter hesabından şu mesajı paylaşmıştı: 

Taha Un HDP eşbaşkanı Selahattin Demirtaş’ı da gözdağı etmişti.

26 Ilkgüz’dahi Tunceli’üstelik teröristlerle girdiği çalışmada şehit olan Kurnaz Binbaşı Güç Sonat Iyicene’in annesinin Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a müteveccih sözlerine, toplumsal medyadaki YANLIŞSIZ troller “hoşt”, “şahsiyetsiz” kabilinden hakaretlerde bulunmuşlardı…

Muhammed Feyzi Aygün isimli kullanıcı da yeniden politikacı, gazetecilere hakaretler yağdıran bire bir adisyon…  Aygün’ün Adalet Bakanlığı Avrupa Birliği Genel Müdürlüğü’nde tetkik hakimi olduğu ortaya çıkmıştı. Ülkeden sınırdışı edilen Azeri vatandaşı gazeteci Kankızıl Zeynalov’a küfretmişti.

The Economist’in Türkiye muhabiri Amberin Ant dahi troll’lerin hakaret ve zılgıt etmeyi alışmışlık haline getirdiği isimlerden…

 

Uymaz tavrıyla öne çıkan Atilla Taş dahi tehdit edilmişti… 

“Gazeteci” troll Çokluk Adi Doğan Holding Fahri Başkanı Ziyalı Doğan’ı tehdit etmişti.

 

 

Share: