Kayseri polisinden 80 engelliye akülü kurgu desteği

Kayseri Emniyet Müdürlüğü Topluluk Destekli Polislik Idarehane Müdürlüğünün projesi kapsamında 80 engelliye akülü vasıta dağıtıldı.

“Emniyetle Degaje Yarınlar Projesi” kapsamında İl Güvenlik Müdürlüğü bahçesinde akülü vasıta dağıtımı üzere merasim düzenlendi.

Programda konuşan SELIM Parti Genel Komutan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Kayserili iş adamı Yoğun Şen’e katkılarından âlem teşekkür etti.

Kentte yapılan hayırseverliğin zirve yaptığını vurgulayan Özhaseki, Kayseri’nin cömertlikte eşi olmadığını, kazançlarını dahi toplumla da bölüştüğünü aktardı.

Erciyes Üniversitesindeki medrese binalarının hayırseverler eliyle yapıldığını anlatan Özhaseki, “Hepimiz hayır hizmet etmek için adeta sıraya giriyoruz. Vakıflar kuruyoruz. Kazandığımızı toplumla bölüşüyoruz. Hakeza olunca cemiyet birlikte kendi süresince barışık oluyor. Tesanüt oluyor, beraberlik oluyor, beraberlik oluyor, sağlık oluyor ve neticesi da inşallah yarayışlı ati.” ifadelerini kullandı.

Kayseri Valisi Gökmen Çiçek ise yapılan proje ile emniyet personelin içtimai sorumluluğu ve motivasyonunun üstelik olumlu yönde arttırdığını belirtti.

Son zamanlarda Kayseri’dahi uyuşturucuyla mücadelede çok iri başarılar elde edildiğine değinen Çiçek, “Sabık hafta emniyetimiz 7 kilo uyuşturucuyu gençlerimizi zehirlemeden tezce geçmiş yakaladı. Yine yiğitlik timlerimiz sokaklarda, meydanlarda, her yerde. Buradan hezel veriyorum. Kayseri’da uyuşturucunun kökünü kazıyacağız. Tek parkta, tek meslek önünde torbacı bırakmayacağız.” dedi.

İl Itimat Müdürü Kamil Karabörk ise Boş Yarınlar Projesinin dördüncü etap komütatör tevzi programını gerçekleştirdiklerini, amaçlarının engellilerin yaşadığı çevreye ve toplumsal hayata uyumunun kolaylaştırılmasına katkı çıkarmak olduğunu kaydetti.

Etkinlik akülü araçların dağıtımıyla sona erdi.

Share: