Kayseri’de sosyal ev projesi başvurularında bahir

Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı Cumhuriyet Altını tarihinin sunu nazik sosyal konut projesi kapsamında Kayseri’da vatandaşlar başvurularını yapmaya başladı.

4 bin 510 konutun yapılmasının planlandığı Kayseri’dahi, evraklarını bırakmak ve bilgelik almak isteyen vatandaşlar banka şubelerinin uğrunda derya oluşturdu.

Vatandaşlardan Nusret Soytürk, AA muhabirine, böyle tıpkı projenin hayata geçirilecek olmasından belde mutlu olduklarını söyledi.

Ev sahibi tutmak istediğini anlatan Soytürk, şunları kaydetti:

“Etiket fotokopisi çektirdim, SSK’den zor olduğuma dayalı evrak aldım ve henüz sonra gelip burada sıraya girdim. Su sabahleyin henüz çoktu gidip yine geldim. Çok memnunum, bu bölüt verilen punt. Böyle imkan tıpkı henüz gelmez. Cumhurbaşkanımızdan Tanrı razı olsun. 35 yıldır buradayım ve evimiz yoktu. Zor olalı de 7 yıl oldu. Evim devran olmadı, inşallah deminden olacak.”

Sibel Parıltı üstelik bilgi kabul etmek için bankaya geldiğini belirterek, projenin kendilerini memnun ettiğini ve şanslarını denemek istediklerini dile getirdi.

Neşe Koçoğlu ise mânialı olduğunu ve kiralık eş bulmakta üstelik zorlandığını vurgulayarak, “Aynı oğlum var 12 yaşında ve kiradayız. Elhak sakat olduğum için kiralık karı bile bulamıyoruz, zorlanıyoruz. İnşallah bu kere kontenjan fazla olduğu için tamam. Kiradan bıktık daha çok inşallah bizim dahi tıpkısı evimiz tamam.” dedi.

Share: