Kayseri’den gücük bodur

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Beyazşehir Mahallesi’nde bisiklet yolu, asfalt ve kaldırım çalışmalarını inceledi.

Çolakbayrakdar, bağlanmış açıklamasında, ilçenin prestijini artıran ve bölgeyi hava merkezi haline getiren hizmetler yaptıklarını belirtti.

Vatandaşların elan pir tıpkı ilçede yaşamaları üzere çabaladıklarını tabir fail Çolakbayrakdar, şunları kaydetti:

“Beyazşehir Mahallesi’ndeki Hereke Caddesi’nde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Hereke Caddesi’nde asfalt restorasyon ve kullanılmamış yol yapım çalışmalarını tamamladık. Kez yapım çalışmasıyla birlikte vakit kaybetmeden açacak trafiğinin değil, muvakkat trafiğinin birlikte velespit yolunun bile olduğu bir kat yaptık. Hereke, Koçkaya ve Çınarbaşı caddelerinin asfalt, derrace yolu ve kaldırımlarını tamamladık. Kocasinan’ımızın her bir bölgesinde ihtiyaçları bir bir yerine getiriyoruz ve mahallelerimizin eksiklerini tamamlayarak, vatandaşlarımıza henüz konforlu yaşam olanakları sağlıyoruz.”

Esnaf TOKİ’nin çehresi değişiyor

Melikgazi Şehremini Mustafa Palancıoğlu, Mimarsinan Bahçelievler Mahallesi, Esnaf TOKİ bölgesinde yapılan ve bitmeme fail işleri durumunda inceledi.

Her mahallenin ihtiyacı olan eksiklerin derece derece giderildiğini anlatım fail Palancıoğlu, kısaca 3 kilometrelik öz yatağında düzeltme, gidiş yolu ve belde düzenlemesi çalışmalarını tamamladıklarını belirtti.

Pazar yeri inşaatının dahi çarçabuk devam ettiğini anlatan Palancıoğlu, şunları kaydetti:

“Burada binlerce herif yaşıyor. Vaktiyle bura kayalık hafriyat alanı kabil bir yerdi. Velespit yolları, gelgeç yolu, yeşillendirmesiyle deminden çok fena hâlde tıpkısı form ortaya bundan sonra. Tahminî 2 senedir buranın yapımı için uğraşıyoruz. Haddinden Fazla şükür tamamlandı. Derenin üstüne geçişler amacıyla 2 köprü yaptık. Mahallelerimizin eksiklerini kazanmak için çalışıyoruz. Mahallelerimizin asfaltından kaldırımına büyüklüğünde değme türlü işlerini yapıyoruz.”

Share: