Kayseri’den gücük gücük

Kocasinan Belediyesinin 10 Son Teşrin Atatürk’ü Yâd Haset dolayısıyla başlattığı 2. Mahalleler Arası Futbol Turnuvası bitiş karşılaşması sona erdi.

Belediyeden yapılan kayıtlı açıklamaya bakarak, uray ile Kocasinan İlçe Bilgisizlik ve Spor Müdürlüğü işbirliğiyle planlı turnuvanın şampiyonu Boztepe Mahallesi oldu.

Argıncık Spor Tesisleri’nde oynanan final maçına Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar’ın yanı sıra Tıfıl Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Mutlu Önal, Kocasinan İlçe Deneyimsizlik ve Spor Müdürü İsmail İslambay Polat, muhtarlar ve futbolseverler katıldı.

Eleme usulüyle oynanan turnuva sonucunda böke olan Boztepe ve farklı takımları tebrik eden Komutan Çolakbayrakdar, turnuvayla mahalleler beyninde kaynaşmayı amaçladıklarını belirtti.

Büyükkılıç, gençlerle buluştu

Kayseri Büyükşehir Belediye Reisi Memduh Büyükkılıç, KAYMEK Cahillik Merkezleri eliyle düzenlenen “Başbuğ Gençlerle Buluşuyor” programına katıldı.

Haysiyet Başmaklık Firez ve Musahabe Merkezi’ndeki programda, Büyükkılıç, Büyükşehir Belediyesinin yaptığı hizmetler, yatırımlar ve planladığı ameliyat karşı bilgelik verdi.

Gençlerin sorularını da cevaplayan Büyükkılıç, gençlere, donanımlı, talimli, toplumsal yönü zengin olmaları yönünde nasihatlerde bulundu.

Melikgazi’da ihale

Melikgazi Belediyesince müzayede eksiltme usulü ile mülkiyeti belediyeye ilişkin Kazım Karabekir Mahallesi ve Talas’ta mevcut 17 daireden 16’sı satıldı, 1’i pazarlığa kaldı.

Yapılan münakasa sonucunda uray bütçesine 18 milyon 181 bin lira ulama sağlandığını belirten Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, şunları kaydetti:

“Belediyemizin gayretleriyle ömrünü tamamlamış mahallelerimiz kentsel inkılap ve restorasyon çalışmalarıyla şok bir vizyona kavuşuyor. Yaptığımız kentsel tahavvül çalışmalarımız cemi Türkiye’ye eş ve referans oluyor. Bu icraat kapsamında yapılan 17 nüsha ölçüsüz oturmaya amade dairelerimiz yeni mamure yönetmeliğine bakarak inşa edildi. Mülklerin komutan ihalesinden elde edilecek varidat gine Kazım Karabekir Mahallesi’ne ve ilçemize bakım olarak kafasız yansıyacaktır.”

Talas’ta tenkis

Başakpınar Mahallesi’ndeki tezyifkâr sanayi sitesi alanı Talas Belediyesi eliyle planlı tenkis ile satışa çıkarıldı.

Belediye Meclis Salonu’nda Talas Belediye Reisi Mustafa Sert’ın başkanlığında yapılan münakasa sonucunda 212 bin 323 metrekarelik adi uran sitesi alanını, 36 milyon 500 bin teklik bedelle S.S. Mermerciler ve Taş İmalatçıları Bayağı Uran Sitesi Kooperatifi aldı.

Elde edilen sağlık, Talas Belediyesinin ilçeye kazandıracağı eskimemiş yatırımlarda gerçeklik namına değerlendirilecek.

İhale sonrası konuşan Yalçın, bu alanın esnafa kazandırılmasıyla hem esnafa hem da şehre katkı sağlanacağına dikkati çekti.

Share: