Kayseri’den kısa gelişmemiş

Kayseri Büyükşehir Belediyesi marifetiyle Mustafa Kumsal Ulu Çınarlar Buğulanmış Yaşam ve Dayanışma Merkezi’nde kalanlar için Çanakkale gezisi düzenlenecek.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya bakarak, Buğulanmış Hayat ve Dayanışma Merkezi sakinleri amacıyla Çanakkale’ye seyahat programı yapılacak.

Geziye katılacaklardan Müzeyyen Bozkurt, Çanakkale’ye ilk kez gideceğini ve haddinden fazla ateşli olduklarını belirterek Büyükşehir Şehremini Memduh Büyükkılıç’a teşekkürname etti.

Şerife Irmak ise henüz evvel hiç kent dışına çıkmadığını anlatarak, “Başkanımız sebebiyle Çanakkale’ye gideceğiz. Çok mutluyum.” ifadesini kullandı.

Talas’ta bakir projeler yapılacak

Talas Belediyesi, eğitimden çevreye, sosyokültürel faaliyetlerden altyapıya birçok alandaki projeleri hayata geçirecek.

Belediyeden yapılan bağlanmış açıklamaya göre, Belediye Reisi Mustafa Dik, muhtarlar toplantısında kırsala yapılan çalışmalara yenilerinin ekleneceğini belirtti.

Yalçın, ayda bir muhtarlarla buluştuklarını belirterek, cesamet ve millet için sunulan vazifeyi hakkıyla namına bildirmek üzere çalıştıklarını anlattı.

Kırsal mahallelere müteveccih benzeri festival yahut tanıtım günleri hazırlığı içerisinde olduklarını dile getiren Yalçın, köylerdeki ağaçlandırma çalışmasının sürdüğünü aktardı.

Yalman, Reşadiye ve Kuruköprü mahallelerine kazandırılacak toplumsal organizasyon ihalesinin yapıldığı hatırlatarak, eğitime üstelik ehemmiyet verdiklerinin altını çizdi.

Share: