KAZADA ÖLEN ÇİFT İLE OĞULLARI, TOPRAĞA VERİLDİ

KOCAELİ’nin Gebze ilçesinde TIR’a arkadan çoğaltan otomobilde yaşamını yitiren Mustafa Demir (49) ile eşi Hatice (47) ve oğulları Muhammed Ermiş Çıpa’in (15) cenazeleri, Rize’de toprağa verildi.

Kuzey Marmara Otoyolu İstanbul istikameti Çökelge akıllıca esbak akşam Mustafa Çipo yönetimindeki 06 MMF 44 plakalı otomobil, arızalandığı için sol şeritte duran 34 CJS 484 plakalı TIR’a arkadan çarptı. Çarpmanın şiddetiyle 70 metre sürüklenen aracın sürücüsü Demir, eşi Hatice ve çocukları Muhammed Aziz Çipo hayatını kaybetti.

Demir çifti ile oğullarının cenazeleri, yapılan ölü açımı işlemlerinin arkası sıra memleketleri Rize’nin Çayeli ilçesi Demirhisar köyüne götürüldü. Güç kalabalık dolayısıyla öğle vakti yolda kılınan cenazede, sülale üyeleri ve yakınları yaş döktü. Çıpa ailesi fertlerinden geriye artan ve kaymakamlık günü Rize’de olan değişik çocukları Berna (25) ile Reşit Yüksek Demir (23) cenazede taziyeleri kabul etti. Cenaze namazında acılı kardeşlerden Reşit Mualla Çipo, annesi, babası ile kardeşinin tabutu başında bozulmamış tuttu.

Kızının cenaze namazını kıldırtan Sultan Çelik, “Damadım haddinden fazla ferah ve ahi bire bir insandı. Kızım üstelik namazında niyazındaydı” diyerek helallik istedi. Muhammed Ermiş Çipo’in tabutunu bile hafızlık arkadaşları taşıdı. Namazın ardından cenazeler, ocak kabristanlığında toprağa verildi.

Share: