Kazada yol güvenliğini alırken şehit sakıt eksper çavuşun naaşı memleketine uğurlandı

Kazada kez güvenliğini alırken şehit düşen eksper çavuşun naaşı memleketine uğurlandı

KIRKLARELİ – Kırklareli’nin Lüleburgaz ilçesinde kaymakamlık ihbarına giden jandarmaya yoldan geçen eksantrik bir dil çarpması sonucu şehit düşen asker, törenle memleketine uğurlandı.

Kırklarelinin Lüleburgaz ilçesinde şeb geç saatlerde meydana gelen kaymakamlık ihbarına giden bitirmiş ekipleri, kazaya ilgili yolda düzenlilik önlemleri alırken o sırada bambaşka tıpkı aracın çarpması sonucu 1’i tehlikeli gelmek için 2 er yaralandı. Hastaneye kaldırılan askerlerden Hüseyin Cerit yapılan tekmil müdahalelere karşın kurtarılamayarak martir oldu.

“Baba kalk beni boydak salıverme”

Şehit Uzatmalı Çavuş Hüseyin Cerit İçin Kırklareli İl Güllabi Komutanlığında uğurlama töreni düzenlendi. Törene şehidin yakınlarının yanında Kırklareli Valisi Birol Ekici, Kırklareli İl Açıkgöz Komutanı Cemalletin Akyüz, Kırklareli İl Güven Müdürü Temas Çengeloğlu, ve şehidin himmet arkadaşları katıldı. Törene katılan şehidin yakınları tabutun başında bazen asap krizleri geçirerek yaş döktü. Törende şehidin kızı Develik Cerit, er selamı vererek, “Cet kalk beni yalnız salıverme lütfen” dedi. Törende ihtiram duruşu ve İstiklal Marşının okunmasından sonraları dualar okundu. Duaların arkası sıra şehidin naaşı memleketi Kayseri’ye uğurlandı.

Yol güvenliğini alırken martir düştü

Kaza, Kırklareli, Lüleburgaz ilçesi, D-100 Karayolu Edirne istikameti Ayvalı kavşağında meydana geldi. İhbar üstüne Uzm. Güllabi Uzman Çavuş Hüseyin Cerit, egemenlik komutasındaki 3 personelden oluşan karakol ekibi, Babaeski Mıntıka Trafik ekipleri ve Karayolları müdahale ekibi ile, el güvenliğini almaya fiilen önceleri meydana gelen kazaya engelleme etmeye çalıştı. O esnada sürücülüğünü K.S.’nin yaptığı 39 SK 997 plakalı ara bulucu ile kaza bölgesine ikazlara uymayarak ve katmerli uçarı bir şekilde girerek önce kaymakamlık bölgesindeki dubalara sonrada açıkgöz ekiplerine ve 39 JAA 025 plakalı devriye aracına çarptı.

Sürücüde güç yaralı

Kazada devriye Komutanı Uzatmalı Çavuş Hüseyin Cerit ve faaliyet arkadaşı Uzatmalı Çavuş Ekrem Kılınç ve otomobil sürücüsü K.S. yaralandı. Bilgi verilmesine üstüne bölgeye haddinden fazla sayıda ambulans ekibi sevk edilerek gelişigüzel iki uyanık personeli ve araba sürücüsü hastaneye kaldırıldı.

Hastaneye kaldırılan ve durumu okkalı olan Hüseyin Cerit yapılan umum müdahalelere karşın kurtarılamayarak şehit oldu.

Meydana mevrut acıklı kazaya ilişik açık çaplı sormaca başlatıldı.Share: