Keşan’da huzur ve cesaret uygulaması

Edirne’nin Keşan ilçesinde 114 polisin katılımı ile huzur ve yiğitlik uygulaması yapıldı. 828 şahsın sorgulandığı çalışmalarda aranan bir sevimli yakalandı, toplamda 30 bin liranın üstünde ukubet kesildi.

Keşan İlçe Güvenlik Müdürlüğü ekipleri, kaymakamlık genelinde dirlik ve hamaset uygulaması gerçekleştirdi. Bölüm zarfında iki periyod halinde yapılan ve 114 personelin görev aldığı çalışmalarda 828 şahsın GBT sorgusu yapıldı.

Denetimler sırasında göçmen kaçakçılığı suçundan aranması olan A.A. isimli ayrımsız erkek yakalanıp adli makamlara konfirmasyon edilirken, E.K. isimli bir ayrıksı can ise kimliğini vermeyerek sarp çıkardı. Nüfus karşı elan sonraları Cumhuriyet Altını Savcısının talimatı ile görevli memura taşlama suçundan adli iş başlatıldı. Kıraatheane, kafe, otogar, aksata merkezleri, hurdacılar ve motor tamircilerinin birlikte taharri edildiği denetimler, trafik kontrolleri ile devam etti.

165 dil sorgusunun yapıldığı çalışmalarda ise, 18 araç ve sürücüsüne çeşitli maddelerden toplamda 31 bin 814 teklik para cezası kesildi. 2 motor bile trafikten men edildi. – EDİRNE

Share: