Kılıçdaroğlu, Bahçeli’nin “8 saat ortadan kaybolması kuşkuludur” sözlerine karşılık verdi: Seni ABD’ye nida ediyorum, uçak biletini bile ben alıyorum

Geçtiğimiz günlerde KUL ziyareti gerçekleştiren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, eleştirilerin hedefi olmuştu. BENDE’de yanı sıra bulunan gazeteci grubundan belirsiz benzeri şekilde New York’a giden ve 8 saat boyunca ekipten ayrı kâin Kılıçdaroğlu’nun bu hamlesi çok konuşulmuştu. MHP lideri Heybet Bahçeli bile keder zemberek sözlerle CHP liderine yüklenmiş ve “8 saat boyunca neredeydi, açıklamalıdır” demişti.

“UÇAK BİLETİNİ BIRLIKTE BEN ALIYORUM”

Kılıçdaroğlu bu sözlere bugünkü öğür grubunda yanıt verdi. CHP lideri, “Bahçeli, ‘Kılıçdaroğlu bu 8 saatin esrarını millete izhar etmek zorunda’ demiş. Güzel, tallahi çok güzel. Canan Bahçeli, zer meslek arkadaşım. Ben seni ABD’ye çağırma ediyorum, tayyare biletini ego alacağım. Boston’a gideceğiz, seni 5 yalınlık bir otelde ağırlayacağım. Ertesi aktarılma ben New York’a hangi saatte gittiysem esasen benim bindiğim arabaya bineceğiz. Manhattan adasına gidelim, 35 katlı binayı bulalım. Güzel tıpkı foto çekelim, belki sen içeriye üstelik girersin. ‘Bu rezaleti kim yapmış’ diyerek sorarsın, çok memnun olurum. Orada revan servet, kimsesiz fukaranın parasıdır. Destek verdiğin saraydaki eş var ya; oğlu buradan milyon dolarları gönderiyor, kızı orada 35 bükülmüş yapı yapıyor. Mösyö Kemal dahi bunu eşya…

“KÜÇÜMSEME VERİYORUM HAMBURGER İKRAM EDECEĞİM SANA”

Oradan gene Washington’a gideriz. Yolda makine mecburen benzin alıyor, aldığı yerde aynı hamburgerci var. Hezel veriyorum hamburgeri ben alacağım sana ikram edeceğim. ‘Aileyi birlikte koruyacağım’ demiş. Sayın Bahçeli benim oraya azimet nedenim onun ailesini Türkiye’ye ve dünyaya tanıtmaktır. Tıpkı sülale hakkında konuşulacaksa orada başlayalım ve oradan konuşalım ilk. Washington’a gittiğimiz ahit saati hıyanet, benim saatime güvenmiyorsan hani var ya senin saatin 17-25’i gösteren onu şike yanına.” ifadelerini kullandı.

“BİLİM EKONOMİSİNİ İLK YOL BENDEN DUYUYORLARDIR”

“KUL’ye gittim, değme kafadan tıpkı ses.” diyen Kılıçdaroğlu açıklamalarına şöyle devam etti: “Önce ‘Niye, ne gerekçeyle gideceksin’ diyerek tıpkı sor. Siz ülkeyi yönetmeye talipseniz sizin benzeri vizyonunuz, hedefiniz ve hayalinizin olması geçişsiz. Bunların vizyonu ‘Cebim elbette dolar?’ vizyonu. 21’inci çağ selen ve teknoloji çağıdır. Bunu inkar fail hiçbir şevket büyüyemez ve gelişemez. Bili devrimi yaşıyoruz. Hangi Erdoğan ne Bahçeli, ilk kez selen ekonomisini benden duyuyorlardır. Sosyal bilgi ekonomisi kavramını hanay geçirmeliyiz. MIT’ye gittim, laboratuvarlarını gezdim, hocalarıyla görüştüm. Dünyanın tıpkısı numaralı üniversitesine gidip uygulayım bilimi ve bilimdeki devrimsel gelişmeleri fethetmek az daha cürüm oldu. Bilimle gelişim dünyası arasındaki ilişkiyi gördüm. Bizim bilgi insanlarımız bile orada çalışıyor. Şayet Türkiye dünyada ve bölgesinde saygın ülke olacaksa uygulayım bilimi devrimini kaçırmaması geçişsiz. Osmanlı sanayi devrimini kaçırdığı üzere battı. Tahammülfersa buluşlara imza atıyorlar. Kullanılmamış tıpkı dünya medeniyeti düz yazı ediliyor. Vallahi bunların haberi bulunmayan.

“SENİN AKLIN DA VİZYONUN BILE YETMEZ”

Sen illet MEMLUK’ye gittin diyorlar. Seni aklın dahi vizyonun dahi yetmez. Sen bilmezsin. BENDE, 40 bilyon dolarlık çip yatırımı yapıyor. Biz hangi yapıyoruz? Frijider yapmakla övünüyorlar. Dünyayı bilmiyorlar. Fehamet hakeza yönetilmez.”

Share: