Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a ‘Sosyal Konut Projesi’ Çağrısı: “Yine Ediyorum; Hazne Garantisi Ver. Destekleyeceğiz”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı yeni toplumsal hane projesine ilgili, “Serencam dönemlerde TOKİ’nin Ankara, İstanbul, Şanlıurfa, Bilecik, Bingöl ve henüz birçok ildeki ihaleleri halel oldu. Zira müteahhitler ihaleye girmiyor. Sen de ego bile biliyoruz bu içtimai ev projesiyle amacını Erdoğan. Amma ben, bu işin muvaffakiyetli olmasını istiyorum. Halkımızın hakeza ayrımsız projeye ihtiyacı var… Yeniden ediyorum; Hazine garantisi ver. Destekleyeceğiz” dedi.

Eksiksizlik Kılıçdaroğlu, Reisicumhur Erdoğan’ın açıkladığı bakir içtimai göz projesine ilişik izah yaptı. Kılıçdaroğlu, içtimai medya hesabında yaptığı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a seslendiği paylaşımda şunları kaydetti:

“Sonuç dönemlerde TOKİ’nin Ankara, İstanbul, Şanlıurfa, Bilecik, Bingöl ve henüz birçok ildeki ihaleleri fek oldu. Zira müteahhitler ihaleye girmiyor. Sen birlikte ben de biliyoruz bu toplumsal göz projesiyle amacını Erdoğan. Ama ben, bu işin muvaffakiyetli olmasını istiyorum. Halkımızın böyle bire bir projeye ihtiyacı var. Siyasiler yerine, bu ihtiyacı karşılamaya mecburuz. Gene ediyorum; Hazne garantisi ver. Destekleyeceğiz. Tıpkısı rezalet daha yaşansın istemiyoruz. Ha sen gine git, medya görünümlü aparatlarına ‘Bay Kemal projeye karşı çıktı’ haberi yaptır, sav değil. Kâfi kim bu gelişim olsun.”

Share: