Kilis’e martir ateşi düştü

Şanlıurfa’nın Birecik ilçesi Çiçekalan Son Karakolu’na PKK/ YPG yıldırı örgütü yoluyla planlı muhannet roketli saldırında şehit olan Topçu Uzman Çavuş Uğurcan Cirnooğlu’nun (29) yara haberi Kilis’te faal ailesine verildi.

Kilis Vali Yardımcısı Eşref Beyazca, Garnizon Başkan Vekili Piyade Kaymakam Ahmet Hastaoğlu, keyif ekipleri ve yetkililer, Martir Futbolcu Uzatmalı Çavuş Uğurcan Cirnooğlu’nun şahadet haberini, ailesinin oturduğu Ekrem Alçak Mahallesi Asena Sokaktaki evine gelerek verdi. Acı haberi alan şehit yakınları deme yakarken, şehit evi ile lüp bulunduğu sokağa Türk bayrakları asıldı. Şehidin evinin önünde 112 Acil Afiyet ekipleri de hazır bekletildi.

Evli ve aynı kız çocuğu babası

Martir Uğurcan Cirnooğlunun evli ve 2 yaşında aynı kızı olduğu, babasını detaylı müddet ilk kaybettiği ve ailenin biricik erkek evladı olduğu öğrenildi. Cirnooğlu’nun cemaziyelevvel iznini tamamlayarak görev yeri olan Birecik ilçesine gittiği öğrenildi. Martir Futbolcu Uzatmalı Çavuş Uğurcan Cirnooğlu’nun yarın serencam yolculuğuna öğrenildi. – KİLİS

Share: