‘Kilit kavşak’ta alçak tonajlı açacak denetimi

ULAŞIMDA 43 ilin intikal noktasında kâin ve ‘kilit kavşak’ namına adlandırılan Kırıkkale’de; TIR, kamyon ve geçici otobüsleri denetlendi. Trafik kurallarını ihlal fail şoförlere ise yönetsel para cezası uygulandı.

Gaziantep ve Mardin’de meydana mevrut kazaların ardından ulaşımda ‘kilit kavşak’ olan Kırıkkale’de, Güven Genel Müdürlüğü’nün talimatları doğrultusunda TIR, kamyon ve geçici otobüslerine müteveccih denetim yapıldı. Toprak Gidiş Geliş Bakı Büro Müdürlüğü ekipleri, rutin sürücü belgesi, araştırma ve sigorta kontrollerinin arkası sıra araçların sargaç durumunu ve takometre çıktılarını inceledi. Ekipler, denetimler sırasında sürat limitini aşan 2 TIR ile 1 yakıt tankeri şoförüne, reflektörü yoksuz TIR’ın şoförüne, güven kemerini arkadan taktığı ve hararet tüpü bulundurmadığı tespit edilen kamyon şoförüne yönetimsel para cezası uyguladı.

Denetime giren TIR şoförü Yanardağ Yılmaz ile otobüs şoförü Ramazan Özgörke, trafik kurallarına uyduklarını, kazaların önlenmesini noktasında birlikte denetimlerin yüce olduğunu belirtti.Share: