Kırşehir Belediye Reisi Ekicioğlu, Ahilik Haftası ve Esnaf Bayramı Etkinliklerine Katıldı

Kırşehir Belediye Reisi Selahattin Ekicioğlu, Ahilik Haftası ve Esnaf Bayramı kapsamında Cacabey Meydanı’nda açılan ilçe ve konuk il stantlarını gezdi.

Başkan Ekicioğlu, 15 Eylül 2022 Perşembe günü CHP Kırşehir saylav Stabil İlhan, CHP İl Başkanı Yağmur Tüvana ve İYİ Fırka İl Başkanı Hayır Göçen ile gelişigüzel ilçe stantlarını ve konuk illerin stantlarını mülakat ederek Ahilik Haftasını kutladı, düşünüm alış verişinde bulundu.

Ekicioğlu, ziyaretleri sonrasında yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Cömertlik felsefesinin, birlikte olma ve dayanışma anlayışının ilimizden tamlık ülkeye ve dünyaya yayılmasının avantajını hep alay malay sunma gani şekilde kullanmalıyız.

Ahi Evran-ı Veli’nin kurduğu kurum Anadolu’dan Balkanlara, Asya’dan Afrika’ya, Dünyanın bir nice yerinde örgütlenen bugünkü çağdaş anlamıyla sendikaların birlikte esas ve evrensel prensiplerini oluşturmaktadır.

Cömertlik felsefesinin Anadolu’nun ortasında bir nice medeniyete beşiklik yapmış olan Kırşehir’imizin tarihsel ve kültürel namına ne kadar muhteşem tıpkı saha olduğunun altını bir öğün daha yüklülük çizgilerle çizmemiz gerekir.

Bu noktada Ahiliği ve Cömertlik Felsefesini ve dolayısıyla birlikte Kırşehir’imizi hem mahdut ortamında hem da sınırlı dışında tanıtma noktasında büyük fırsat yakalamış durumdayız.

Cömertlik haftası kapsamında icap ilimizden gerekse da Eskişehir, Erzincan, Bursa, Sivas, Kültürlü, Gaziantep, Bursa, Kayseri, Nevşehir gibi illerden gelerek Ahilik haftası kapsamında dayanışma sergileyen herkese teşekkürname ediyorum.”

Share: