Kırşehir Şehremini Ekicioğlu, Çanakkale’de Düzenlenen İl Şehremaneti Başkanları Toplantısı’na Katıldı

Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Çanakkale Şehremini Ülgür Gökhan’ın ev sahipliğinde düzenlenen İl Belediye Başkanları Toplantısı’na katıldı.

Belediyeler arasındaki tesanüt ve iş birliğini arttırmanın beraberinde deneme paylaşımlarında gezmek amacı ile belli başlı aralıklar ile düzenlenen İl Şehremaneti Başkanları Toplantısı, 30 Ilkgüz 2022 Cuma Namazı haset Şehitler Abidesi’nde düzenlenen Çelenk Bildirme töreni ile başladı.

Şüheda Abidesi’ndeki Atatürk Anıtı’na verilen çelengin ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile devam eden törende konuşan Çanakkale Şehremini Ülgür Gökhan, aralarında Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu’nun üstelik bulunduğu Şehremaneti Başkanlarını Çanakkale’da ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, toplantının başarı ile geçmesini temenni etti.

Abidede düzenlenen törenin ardından Uray Başkanları, Şehitler Abidesi’ni gezerek, şehitliklere karanfil bıraktılar. Şehitler Abidesi’nde düzenlenen programın arkası sıra Alçıtepe’bile vatandaşlar ile kardeş kardeş eden Başkanlar, peşi sıra 57. Kortej ve Conkbayırı Şehitlikleri’ni gezdi.

Belediye Başkanları, Tarihi Yarımada’daki programın peşi sıra CHP İl Başkanlığı’nı mülakat etti. CHP İl Başkanı Metin Beklenti Ural, CHP Eşkâl İlçe Başkanı Süleyman Erte ile yer ve kaymakamlık yönetimlerinin bulunduğu ziyarette Şehremaneti Başkanları, edimsel konulara ait değerlendirmede bulundu.

İl Uray Başkanları Toplantısı programının ilk günü, Taihi Yalı Hanı, Çarşı Caddesi ve Güzel Çarşı gezileri ile sona erdi.

Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, toplantıya ilgilendiren yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Çanakkale İl Şehremaneti Başkanları Toplantımız önecesi (Bilecik) Bozüyük Uray Başkanımız Sayın Mehmet Talat Bakkalcıoğlu’nu görüşme ederek kuruntu alış verişinde bulunduk.

Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Talat Bakkalcıoğlu’nun kavrayış projelerinden birisi olan Boztram Raylı Hep ile ilgilendiren bilgiler alarak Kırşehir’de yapmayı planladığımız ve etraflı vadede müstehase odaklı araçları devre dışı bırakacak olan hafif raylı sistem projesiyle ilgilendiren düşüncelerimizi paylaştık.

Ziyaretimizde Edirne’den Içici Belediye Başkanımız Sayın Gökmen Altay ile dahi buluşarak arkadaşça ika fırsatı bulduk.

Çanakkake’birlikte İl Uray Başkanları toplantımızı gerçekleştirerek, illerimizde yaptığımız çalışmalarla ilgilendiren görüş alış verişinde bulunduk. Halkımız amacıyla kullanılmamış projeler üretmeye devam edeceğiz.

2017 yılında Çanakkale’de gerçekleşen Adalet Kurultayı’nın kente bire bir armağanı olan ve üzerinde insan plakaları mevcut Adalet Heykeli’ni; Hoşgörü Parkı’nı, Hayrettin Esmer Hoş Kokulu ve Tıbbi Parkı ile Özgürlük Parkı’nı musahabe ettik. Truva Atı heykeli uğrunda da hatırat fotoğrafımızı çektirdik.

Misafirperverlikleri üzere Çanakkale Uray Başkanımız Sayın Ülgür Gökan’a eksiksiz Kırşehirli hemşehrilerimiz adına teşekkür ediyorum.”

Share: