Komutan Altay: “Türkiye’nin zaman geldiği noktada muhtarlarımızın çokça şişman payı var”

Konya Valiliği, Konya Büyükşehir Belediyesi ile Selçuki, Uğur ve Karatay belediyeleri marifetiyle 19 Teşrinievvel Muhtarlar Haset zımnında izlence düzenlendi.

Konya Valiliği, Konya Büyükşehir Belediyesi ile Selçuki, Maksat ve Karatay belediyeleri hareket birliğiyle 19 Ilk Teşrin Muhtarlar Günü programı düzenlendi. Karatay Gençlik Merkezindeki programda mütekellim Konya Muhtarlar Derneği Başkanı Hamdi Çıpa, “Muhtarlar Gününü bize armağan Cumhurbaşkanımıza muhtarlık kurumuna verdiği önem ve değerden çevre bitmeyen şükranlarımızı sunuyorum. Mahallelerimize hizmet noktasında icracı kurumlar olan özellikle Konya Büyükşehir Şehremaneti Başkanımıza, kaymakamlık uray başkanlarımıza ve parçalanmamış amme kurumlarına 1.154 muhtarımız namına teşekkürname ediyorum” dedi.

“Muhtarlarımıza el birliğiyle çalışmaya devam edeceğiz”

Garaz Şehremini Mustafa Kavuş, “Muhtarlarımız tıpkı yandan devlet ve ulus arasındaki istek köprüsünü sağladığı gibi tıpkısı yandan bile hemşehrilerimizle aramızdaki büyü kurmuş oluyor. Muhtarlarımız amacıyla hangi büyüklüğünde eşsiz saraka söylesek azdır. Bugüne kadar olduğu kabil bundan sonra de Uğur’daki 69 muhtarımın daima bu arada mahallelerimiz amacıyla ahali birliğiyle çalışmaya bitmeme edeceğiz. Muhtarlarımızı rastgele ant halk üstünde tutacağımızın sözünü veriyoruz” şeklinde konuştu.

“Muhtarlık kurumu çokça şerif benzeri iz”

Karatay Belediye Reisi Hasan Kılca, muhtarlık kurumunun çokça kutsal bire bir meslek olduğunu belirterek, Bizler dahi muhtarlarımızla gelişigüzel çalışıyoruz. Rastgele zaman muhtarlarımızla birlikteyiz. Mahallelerimizde muhtarlarımız bizim elimiz, ayağımız; adeta bizim gözümüz kulağımız. Onlarla meşveret etmeden, onları dinlemeden mahallenin hiçbir yatırımına, mahalledeki işe başlamıyoruz. Muhtarlarımıza zevalsiz teşekkür ediyorum. Hepsiyle ayrı ayrı birlikteliğimiz var ve hepsine minnettarım” ifadelerini kullandı.

“Muhtarlarımızla birlikte şehrimize aşkla hizmet ediyoruz”

Selçuki Şehremini Ahmet Pekyatırmacı, “Muhtarlarımızla dilek gönüle vererek aralıksız demeden şehrimize, ilçelerimize aşkla bakım ediyoruz. Ulaşamadığımız vatandaşımıza siz kızıl muhtarlarımızın aracılığıyla ulaşıyoruz. Sizlerin tarafından hemşerilerimizin taleplerini öğreniyor, sizlerin marifetiyle bu talepleri çözüme kavuşturuyoruz. Bölüt hizmetin arz temel taşı olan muhtarlık görevini yeryüzü ongun şekilde namına getirerek bizlere yardımcı oluyorsunuz. Ben bu anlamda vermiş olduğunuz destek ve sağladığınız katkılar amacıyla rastgele birinizi değişik kutlama ediyor, hepinize teşekkürlerimi sunuyorum” diyerek konuştu.

“Şehrimizin huzuru sizlerin gayretine mecbur”

YANLIŞSIZ Tümen Konya İl Başkanı Hasan Angı, “Valimiz belediye başkanlarımız ve muhtarlarımız bu şehre gitmek, şehri abartmak yerine geceli gündüzlü çaba içindesiniz. Tanrı hepinizden razı olsun. Şehrimizin huzuru sizlerin gayretine merbut. Erinçli şehirlerden oluşan ülkemiz dahi çok ruhlu şekilde yoluna devam ediyor. Özellikle Cumhurbaşkanımız başlamak amacıyla ülkeye hizmet etme noktasındaki bastırık sahipleri bu çabayla seferberlik halinde” açıklamasını yaptı.

” Türkiye’nin zaman geldiği noktada muhtarlarımızın haddinden fazla balaban payı var”

Konya Büyükşehir Şehremini Tasavvur İbrahim Altay, konuşmasının başında Bartın Amasra’daki eroin ocağında umum ülkeyi kanun boğan grizu patlamasında hayatını kaybeden madencilere Tanrı’tan yağmur, yakınlarına mir sağlığı diledi. Konya’nın bin 154 mahallesinde; rağbet gönüle, müşterek bakım ettikleri muhtarlarla bire bir arada bulunmaktan dip bahtiyarlık duyduğunu paylaşan Komutan Altay, “Zaman ülkemizin dört bir yanındaki 50 bini çok muhtarımız, vatandaşlarımızla devletimiz arasındaki vazgeçilmez bağı elan de pekitmek üzere canla başla çalışıyor. Türkiye’nin zaman geldiği noktada, muhtarlarımızın emeklerinin ve gayretlerinin çokça balaban payı var. Cenabıhak hepinizden razı olsun” dedi.

“Zaman Konya’mız çıktı alelacayip tıpkısı şehir haline geldi”

Milletimize, behişt vatanımıza ve adamakıllı şehrimiz Konya’mıza bakım ika şerefini bizlere bahşettiği amacıyla Muhteşem Cenabıhak’a şükrediyoruz diyerek konuşmasını sürdüren Başbuğ Altay, “Amme kuruluşlarımızla, kaza belediyelerimizle ve muhtarlarımızla gelişigüzel insanımıza faydalı olmak, gönüller beğenmek amacıyla aralıksız demeden çalışıyoruz. Yaptığımız tam hizmetlerle hemşehrilerimizin bol bolamat seviyesini sunma müstakbel noktaya taşımayı ve şehrimizi haddinden fazla elan iyicene yarınlarla buluşturmayı hedefliyoruz. Hamdolsun bu süreçte hemşehrilerimizin duasını, bizlere olan güvenini ve nazik desteğini hep derinden hissediyoruz. Zaman Konya’mız bundan sonra bambaşka tıpkı şehir haline geldi. Serencam 20 sene içerisinde şehrimizin dört yanı, nazik yatırımlarla ve dev hizmetlerle diriltme edildi. Bizler bile Konya Büyükşehir Belediyesi yerine, Konya’mızı çokça elan fena hâlde aynı çehreye kavuşturmak amacıyla çalışmalarımıza ivinti kesmeden bitmeme ediyoruz” şeklinde konuştu.

Konuşmasında şehir genelinde yaptıkları çalışmalardan benzer veren Komutan Altay, “Yaptığımız umum bu çalışmalarla; 2018 yılından bugüne Bakir Büyükşehir Yasası ile külfet alanımıza giren 28 ilçemize aktüel rakamlarla 4 milyar 671 milyon teklik yatırımda bulunduk. Kül ilçelerimizle alay malay topyekün kalkmak, hemşehrilerimizin yaşam standardını arttırmak ve haddinden fazla elan etkili yarınlara kaynaşmak hesabına gayretle çalışmaya bitmeme edeceğiz.” ifadelerine kayran verdi.

“Tığ, bütün gelişigüzel nazik bire bir aileyiz”

Bugüne büyüklüğünde olduğu kabil artık da Konya Modeli Belediyecilik anlayışının genişlik mehabetli paydaşlarından gördükleri muhtarlarla birlikte çalışmaya bitmeme edeceklerini kaydeden Komutan Altay, “Tığ, bütün gelişigüzel nazik benzeri aileyiz. Mehabetli Rabbim, angajman ve beraberliğimizi sonsuz eylesin. Mahallelerimiz için, şehrimiz amacıyla şişman hız gösteren tamlık muhtarlarımızın 19 Ilk Teşrin Muhtarlar Günü’nü kutlama ediyor, cümle çalışmalarında muvaffakiyetler diliyorum.” sözleriyle konuşmasını tamamladı.

“Hem yakarış kabul etmek hem amme temsilcisi kalkmak ayrıcalıklı tıpkısı fenomen”

Konya Valisi Vahdettin Özkan “Konya’mızın teveccühüne mazhar olmak haddinden fazla yüce tıpkısı kapı. Zat beldenizde, zat köyünüzde insanlar vasıtasıyla makbul olmak, insanların teveccühüne mazhar olmak yer fena hâlde şekilde muhtarlık kurumunda tebarüz ediyor. Konya’mızda Büyükşehir Belediyemiz başta oluşmak için hep belediyelerimizin hizmetlerini takdirle karşılıyoruz. Devletimizin yaptığı hizmetlerle bu arada belirlemiş olduğu çerçevede belediyelerimizin insanlarımıza dokunması, yaşam kalitesini artırmaya müteveccih aktif hizmetleri, muhtarlarla koordineli şekilde insanlarımızın dirim kalitesini artırması, geleceğe güvenle bakmasını sağlayıcı bire bir husustur. Bu çerçevede muhtarlarımızı tebrik ediyorum. Muhtarlarımızın insanlarımıza yapmış olduğu hizmetlerin kalıcı, müspet etkiler bırakması haddinden fazla anlamlı” diyerek konuştu.

31 ilçeden muhtarların katıldığı programın sonunda, 39 yıldır muhtarlık görevine devam eden bildirme tecrübeli muhtar Mustafa Avcıoğlu’na, sunma taze muhtar Ethem Çalık’a ve kadın muhtarlar hesabına üstelik Ayşe Çipo’e plaket arz edildi. – KONYA

Share: