Komutan Oral’dan Altınovalı tersanecilere bölük teşekkürü

Yalova Altınova Belediye Başkanı Dr. Sağlam Ağızcıl, ilçede oturmuş tersanelerin depremzedeler için yapacakları bölük hamlesini duyurarak, “Tersanecilerimizle tıpkı kat henüz gururlandık. Ülkem hesabına kendilerine teşekkür ediyorum” dedi.

Hersek Tersaneler Bölgesinde müesses mevcut tersanelerin zelzele bölgesine ciddi katkılar sağladığını belirten Altınova Şehremini Dr. Dayanabilen Ağızcıl, “Şimdi da tersanecilerimizin bölgeye yer sarsıntısı konutu yapacaklarını öğrendim. Benzeri posta henüz alım duydum. Tersanelerimize bu cesim ve anlamlı girişimlerinden periferi özden teşekkürname ediyorum” ifadelerini kullandı.

“Tamlık imkanlarını seferber ettiler”

Altınova Tersaneler bölgesinde kurulu mevcut Altınova Gemilik Girişimcileri Titr. ve Tic. A.Ş. ile irtibat dışındaki tersanelerin, Kahramanmaraş dalan üstü 10 ili etkileyen depremde bölgeye çetin yardımlarda bulunduğunu tabir fail Başkan Ağızcıl, “Tersanelerimiz bölgeye; taşımalık, kurgu-gereç, insanca yardı kontrol kurtarma ekibi gibi benzeri çokça destek verdi. Kamu imkanlarını seferber ettiler. Demincek birlikte Altınova’daki tersanelerimizin bölgeye zelzele konutları yapacaklarını öğrendik. Bu bizi berenarı duygulandırdı ve sevindirdi. Kamu tersanecilerimiz, aksiyon insanlarımıza ülkem adına teşekkür ediyorum” diyerek konuştu. – YALOVA

Share: