Komutan Yılmaz: “Kıtalar arası hukuk köprüleri oluşturacağız”

Mersin Ağacı’in forma kaza Toroslar Belediyesi, 37 ülkeden 52 takım ve kestirmece 400 sporcunun katıldığı Acun Bocce Şampiyonası’na ev sahipliği yaptı.

Uluslararası Bocce Konfederasyonu (CBI), Türkiye Bocce Bowling ve Dart Federasyonu (TBBDF), Mersin Deneyimsizlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Toroslar Belediyesi yoluyla dünyada ilk kez Toroslar’da gerçekleştirilen Dünya Rical ve Kadınlar Bocce (Raffa) Şampiyonası ile Dünya Rical Bocce (Volo) Şampiyonasının müsabakaları, Türk sporuna reva bir organizasyonla yapıldı. Organizasyonun ön gösterim yemeğine, Sazak Vali Yardımcısı İbrahim Sıradan, Toroslar Kaymakamı İbrahim Çenet, Mersin Ağacı İl Itimat Müdürü Mehmet Aslan, Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, Türkiye Bocce Bowling ve Dart Federasyonu ve Uluslararası Bocce Konfederasyonu (CBI) Başkanı ve Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mutlu Türkmen, Mersin Ağacı Bilgisizlik ve Spor İl Müdürü Ökkeş Çıpa, mülk ve kaza çalım müdürleri, şampiyonada yarışan ülkelerin kafile başkanları, yöneticileri, antrenörleri ve sporcular katıldı.

Türk misafirperverliğinin arz sunturlu örneğinin ortaya konulduğu programda acun sporcularını Sazak’üstelik, Toroslar’da ağırlamaktan nazik bahtiyarlık duyduklarını belirten Yılmaz, “Dünya Bocce Şampiyonası’nda yarışan mecmu sporcuları kutlama ederim. Sazak, daha çok şampiyonlar şehri. Sporun birleştirici gücüyle kıtalar arası dostluk köprüleri oluşturacağımıza inanıyoruz” dedi.

Yılmayan, yeniden Uluslararası Bocce Konfederasyonluğu (CBI) başkanlığına seçilen Türkiye Bocce Bowling ve Dart Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Bahtiyar Türkmen’i tebrik ederek, başarılarının devamını diledi. Yılmayan, “37 ülkeden mevrut bocce sporcularını ve ustalık heyeti Mersin Ağacı’imizde, ilçemizde ağırladık. Bu şampiyonanın kentimizde düzenlenmesine katkıda kâin Cahillik ve Spor Bakanlığımıza, Mersin Ağacı Valimiz Mürtefi Hamza Pehlivan’a, Federasyon ve Konfederasyon Başkanımız Prof. Dr. Mutlu Türkmen’e, Toyluk ve Spor İl Müdürümüz Ökkeş Çipo’e ve emeği güzeşte herkese teşekkür ederiz. Prof. Dr. Bahtiyar Türkmen ile gelişigüzel Roma’da Bocce Şampiyonası’nda tıpkı araya gelmiştik. Bayrağımızı dünyada dalgalandırdığı amacıyla kendisine ayrıca teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Başkan Bahtiyar Türkmen da Toroslar Belediye Reisi Atsız Afşın Yılmayan’a Acun Bocce Şampiyonası’na sunduğu desteklerinden ortalık teşekkürname ederek, tıpkısı onurluk sunma etti. – MERSİN

Share: