KTO’da 15. ve 29.komite seçimleri başladı

Kayseri Ticaret Odası’nda (KTO) 15. ve 29. komite seçimleri başladı. Seçimlerde oy kullanan Kayseri Tecim Odası (KTO) Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Gülsoy yaptığı açıklamada, çekilme fail üyelerin kendi seçimleri olduğunu belirterek, “Önümüze bakıyoruz, kaldığımız yerden devam ediyoruz” dedi.

15. alt kurul olan Sarraflar, Bijuteri ve Karı Eşyaları Komitesi ve 29. komite olan Mimari, Mühendislik ve Ustalık Müşavirlik Hizmetleri Komitesi’nde adaylar fiks menü yerine seçime girdi. Yapılan seçime encümen üyeleri aracılığıyla birlikte balaban katılma sağlandı.

“İstifa edenlerin özlük tercihi”

Komitelerden incizap edenlerin kişi tercihlerinin olduğunu söyleyen Başbuğ Ömer Gülsoy; “29. Komitemizin, Mimarlar, Mühendisler ve Yapı Denetimcilerin bulunduğu gruptaki daha geçmiş seçimlerde olan arkadaşlarımızın bütünü çekilme ettiler. Onların mahmul baştan seçimlerini yapıyoruz. Burada sayı farkı 550 yabanlık bire bir seçmen listemiz var. İyi benzeri iştirak var, fena hâlde ve sakil bir şekilde ortaklık üstelik devam ediyor. Arkadaşlarımız zaten fiks menü adına girmesine rağmen bu katılımın olması bile bizi sevindiriyor. Çünkü odalarına, mesleklerine, işlerine cemaat çıktıklarının göstergesi olarak görüyoruz. Bunun amacıyla rey kullanmaya gelen tamlık arkadaşlarımıza esaslı olsun diyoruz. Teşekkür ediyoruz. Arkadaşlarımızı ikinci nöbet yoruyoruz ama iyicene aynı şekilde birlikte neticelenecek ve akşamüzeri da neticemizi elde edeceğiz. 15. komitemizde dahi 2 meclis üyemizin istifasıyla yine divan üyesi seçimi ve 6 tane üstelik ihtiyat uzuv seçimimiz var. Orada de yarı yarıya, 350 çıngı seçmenimiz var ve onlarla sedir üyesi ve 6 lime rezerv komite üyesi seçiliyor. Orada dahi çokça pir aynı ortaklık var. İstifa edenlerin özlük tercihi, tek yanlı benzeri merci biliyorsunuz. Onun için biz hepsine de gocunmak göstereceğiz, alınan kararlara de ocumak gösteriyoruz. Ego mevrut arkadaşlarımıza gine teşekkürname ediyorum” dedi.

“Önümüze bakıyoruz, kaldığımız yerden devam ediyoruz”

Komutan Gülsoy, ikinci dönemde üstelik çalışmalarına kaldıkları yerden bitmeme ettiklerini ve önlerine baktıklarını söyleyerek, “Kaldığımız yerden bitmeme ediyoruz. Önümüze bakıyoruz. Şehrimizin ekonomisine, hareket dünyamızın elan rahat ve süssüz hisse senedi yapabilmesini sağlayabilmesi üzere, insanlarımızın maltalık standartlarını yükseltebilmek üzere hem şehrin hem üstelik mutluluk ekonomisine en üst seviyede katkı verebilmek için canla başla çalışmaya bitmeme ediyoruz” ifadelerini kullandı. – KAYSERİ

Share: