Mahmut Tanal, Düzce’de Fındık Ağaçlarının Kesildiği Köyde: “Bu Araziye Eksiksiz İşlemleri Bitmesine Karşın Şifahane İnşaatına Hastalık Başlanmıyor”

TUNCAY TÜRKGÜLÜ

CHP Milletvekilli Mahmut Tanal, Düzce’nin Akçakoca ilçesi Ketmenli köyünde sayrılarevi yapılacağı gerekçesiyle fındık ağaçlarının kesildiğini fakat halen inşaatın başlamadığını söyledi. Tanal, “Maalesef on paralık olmazsa bu fındıkları kesmemiş olsalardı, 4 sene süresince bu fındık hasadı yapılıp hastanenin de gâh cihazları alınabilirdi. Yani savruk programsız şekilde yöneticiler cereyan etmiş, tıpkı zamanda Akçakocalı vatandaşlarımız kıygın edilmiştir” dedi.

CHP İstanbul Saylav Mahmut Tanal, Düzce’nin Akçakoca ilçesinde geçkin aynı paradigma görüşme yaptı. Ketmenli köyü sapağında mevcut 30 dönümlük toprak üstünde yıllardır ihalesi yapılamayan şifahane arsasına bile giden Tanal burada izah yaptı.

“VATANDAŞLARIMIZ KIYGIN EDİLDİ”

Mahmut Tanal şunları söyledi:

“Tüm 4 yıl oldu, bu arazinin kamulaştırılması ve arazinin ortamında bulunan binaların yıkımı gerçekleşmiş, tamam 4 sene öncesi buralar kamulaştırılmış, fındık tarlası kesilmiş. 4 yıldır hastane projesi namına 50 yataklı hastane projesini proje değişikliğine gidilmiş, 50 yataktan 75 yataklı vagon projeye çıkarıldı ve 4 yıldan beri burası sayrılarevi bekliyor. Maatteessüf hiç olmazsa bu fındıkları kesmemiş olsalardı, 4 sene süresince bu fındık hasadı yapılıp hastanenin da ara sıra cihazları alınabilinirdi. Yani müsrif programsız şekilde yöneticiler cereyan etmiş, bire bir zamanda Akçakocalı vatandaşlarımız kıygın edilmiştir. İddialara bakarak, esasen bu hastanenin 50 yataklıdan 75 yataklıya çıkarılmasının gerekçesi  bire bir dakika geçmiş eğer şevket bu hastaneyi kendisi yapacaksa, mehabet yapacak, yoksa  bunu site hastaneleri statüsüne sokulacaksa ihtimal muhtemelen o amaçla bunu yükseltmiş olabilirler ama bize gelen ihbarlara bakarak bu yer mülk ve ilçelere belde hastanelerine hastalar gönderme edilmesi üzere, bu projenin bu şekilde rafa kaldırıldığı yahut bu şekilde bekletildiği iddialar var, bunu siyasal iktidarın, Sağlık Bakanlığı’nın, Akçakoca Kaymakamlığı’nın, Akçakoca Belediyesi’nin, Düzce Valisinin bu konuda karşılık vermesi lazım, yani bunun doğrusu ne, tığ de doğrusunu hıfzetmek istiyoruz. Akçakoca’daki hastanenin yapılmamasındaki gerekçesi ve Akçakoca’da bulunan hastaların, dolay toprak ve ilçe hususi hastanelere, sevkinin yapılması amacıyla mi bu yapılmıyor, bu engelleniyor yoksa bambaşka esbap mi biz de zaten zül ediyoruz.”Share: