Malatyalı depremzede kardeşlerin benzer davranışı ölçüm topladı

Entelektüel Şehirlerarası Otobüs Termanili’nde altın ve servet kırcı çanta bulan depremzede 2 şvester, yaşıt tıpkısı çizi sergileyerek buldukları çantayı polise teyit etti. Çine polisinin araştırmalarının peşi sıra çantanın sahibine Ordu’da ulaşıldı, depremzede kardeşlerin duyar davranışları ise takdir topladı.

Geçtiğimiz 6 Şubat’ta yaşanan Kahramanmaraş Depremi’nin peşi sıra Malatya’dan Entelektüel’ın Çine ilçesindeki akrabalarının yanına mevrut 2 kız kardeşin kat sayı davranışı ölçüm topladı. Aydın’ın şekil ilçesi Efeler’e gelen 2 şvester Tuğçe T. ve Havva G., şehirlerarası otobüs terminalinde tıpkı çanta buldu. Çantanın içerisinde 2 bin 400 TL nakit para ve 8 sayı çeyrek olduğunu ayırt eden çoluk çocuk, çantayı sahabet altına aldı. Elan bilahare kaymakamlık merkezinde kimseyi tanımadıkları amacıyla yanlarına aldıkları çanta ile Çine ilçesine revan güre kızlar, burada akrabaları ile birlikte Çine Güven Müdürlüğü Karakolu’na gitti. Burada polis güçleri ile mülaki zihayat kızlar, durumu anlatarak çantayı karakola doğrulama etti.

Çantanın mal ve zer yoğun olduğunu gören Çine emniyeti, çantanın sahibini temin etmek üzere faaliyet başlattı. O esnada çantanın sahibi Kadriye İ.’nin bile otogar emniyetine çantasını kaybettiğini bildirerek bildirişim numarasını bıraktı. Yapılan tetkikat sonucunda çantanın sahibine ulaşıldı. Yapılan görüşmenin arkası sıra çantanın sahibi Kadriye İ.’nin, bire bir aksiyon üzere Ordu’ya gittiği ortaya artık. Çantasının bulunduğuna çokça sevinen Kadriye İ., kaybettiği servet ve altınları borçlarını bitmek amacıyla biriktirdiğini belirterek, yaşıt çizi sergileyen depremzede kardeşlere teşekkür etti. Bulunan çantayı teslim düz Çine emniyeti ise mukteza tutanakların ardından çantanın sahibine teyit edilmesi üzere esirgeme altına aldı.

Kayıp çantayı doğrulama düzlük polis ise duyarlılıklarından çevre depremzede kardeşlere teşekkürname ederken, depremzede kardeşler ise buldukları paranın cebin teri olmadığını tabir ederek parayı konfirmasyon ettiklerini belirtti. Çine polisinin üstelik ilgilenerek çantanın sahibine ulaştığını belirten kardeşler “Hem çantanın sahibini hem bizi bahtiyar ettiler” dedi. – AYDIN

Share: