Malatyalı depremzede kardeşlerin yaşıt davranışı ölçüm topladı

Münevver Şehirlerarası Otobüs Termanili’nde zer ve mülk komple çanta bulan depremzede 2 şvester, kat sayı tıpkısı davranış sergileyerek buldukları çantayı polise tasdik etti. Çine polisinin araştırmalarının peşi sıra çantanın sahibine Ordu’da ulaşıldı, depremzede kardeşlerin duygun davranışları ise takdir topladı.

Geçtiğimiz 6 Şubat’ta yaşanan Kahramanmaraş Depremi’nin ardından Malatya’dan Vazıh’ın Çine ilçesindeki akrabalarının yanına gelen 2 kız kardeşin örnek davranışı takdir topladı. Işıklı’ın hat ilçesi Efeler’e mevrut 2 kız kardeş Tuğçe T. ve Havva G., şehirlerarası otobüs terminalinde bire bir çanta buldu. Çantanın içerisinde 2 bin 400 TL nakit para ve 8 sayı çeyrek olduğunu fark fail gençler, çantayı koruma görevlisi altına aldı. Elan sonra kaymakamlık merkezinde kimseyi tanımadıkları amacıyla yanlarına aldıkları çanta ile Çine ilçesine revan gailesiz kızlar, burada akrabaları ile birlikte Çine Güven Müdürlüğü Karakolu’na gitti. Burada polis ile mülaki genç kızlar, durumu anlatarak çantayı karakola teyit etti.

Çantanın dünyalık ve değerli yoğun olduğunu gören Çine emniyeti, çantanın sahibini sağlamak üzere iş başlattı. O esnada çantanın sahibi Kadriye İ.’nin da otogar emniyetine çantasını kaybettiğini bildirerek bildirişim numarasını bıraktı. Yapılan araştırmalar sonucunda çantanın sahibine ulaşıldı. Yapılan görüşmenin arkası sıra çantanın sahibi Kadriye İ.’nin, bir iş üzere Ordu’ya gittiği ortaya çıktı. Çantasının bulunduğuna çokça sevinen Kadriye İ., kaybettiği dünyalık ve altınları borçlarını bitmek için biriktirdiğini belirterek, eş çizi sergileyen depremzede kardeşlere teşekkürname etti. Mevcut çantayı tasdik kayran Çine emniyeti ise lazım tutanakların ardından çantanın sahibine konfirmasyon edilmesi amacıyla dulda altına aldı.

Kayıp çantayı teslim kayran polis ise duyarlılıklarından dolayı depremzede kardeşlere teşekkürname ederken, depremzede kardeşler ise buldukları paranın karşı teri olmadığını ifade ederek parayı doğrulama ettiklerini belirtti. Çine polisinin birlikte ilgilenerek çantanın sahibine ulaştığını belirten kardeşler “Hem çantanın sahibini hem bizi bahtiyar ettiler” dedi. – AYDIN

Share: