Mardin’de 30 ağustos Galibiyet Bayramı törenle kutlandı

Mardin’dahi 30 Ağustos Galibiyet Bayramı’nın 100. sene dönümü törenle kutlandı.

Hükümet Konağı uğrunda düzenlenen izlence, Atatürk büstüne çelenklerin sunulmasıyla başladı. Vali ve Büyükşehir Belediye Başkanvekili Mahmut Demirtaş ile 70’inci Mekanize Piyon Tuğgeneral Komutanı Sancak Bilgi Yokarıbaş vasıtasıyla çelenk sunuldu. saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla devam fail törende Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın 30 Ağustos Utku Bayramı mesajı okundu.

Törende günün anlam ve önemini tamlayan konuşmayı Piyade Binbaşı Erman Nasip yaparken günün mazmun ve önemini belirten şiiri birlikte Borsa İstanbul Küçük Asya Lisesi öğrencisi Zeliha Bakay okudu. Vali Demirtaş, törene katılan tören düzeni üyelerinin, vatandaşların ve tören birliklerinin bayramını kutlayarak Artuklu Üniversitesi Atatürk Kültür Sarayı dinlenmelik alanında birlikte tebrikat ve kabul törenine katıldı.

Törene Vali Mahmut Demirtaş’ın birlikte 70. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tugay Bilgi Yokarıbaş, İl Jandarma Komutanı Sancak İdris Tataroğlu, Cumhuriyet Altını Başsavcısı Dr. Kültürlü Turhan, askeri ve mülki erkan, sivil cemiyet kuruluşları ve siyasi parti temsilcileri, martir aileleri, gaziler ile vatandaşlar katıldı.

Kabul töreninin ardından 30 Ağustos Utku Bayramı programı sona erdi. – MARDİN

Share: