Martir Aybüke öğretmenin adı saz sınıfında yaşayacak

Martir öğretmen Şenay Aybüke Yalman’ın ismi Nevşehir’birlikte aynı okulun çalgı aleti sınıfına verildi.

Merkezi Mardin’de kâin Uluslararası Sürdürülebilir Kalkınma Derneği tarafından Nevşehir’deki Diriliş İmam Hatip Lisesinde kurulan çalgı sınıfına martir öğretmen Şenay Aybüke Yalçın’ın adı verildi. Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel ve protokol üyelerinin katılımıyla hizmete açılan saz sınıfında tıpkısı birlikte müzik dinletisi düzenlendi. Açılışta konuşan Nevşehir Milli Yetişek Müdürü Memet Polat, “Şehitlerimizin adını okullarımızda ve kurumlarımızda yaşatmaya bitmeme ediyoruz. Bu vasıta ile öğretmenimize gene Allah’tan rahmet diliyorum. Tığ okullarımızı kültürel, sanatsal açıdan yetiştirmek ve öğrencilerimize yardım sunmak istiyoruz. Öğrencilerimizin de var olan yeteneklerini ortaya takip etmek için birlikte mücahede gösteriyoruz” dedi.

Uluslararası Sürdürülebilir Kalkınma Derneği Başkan Yardımcısı ve Umumi Koordinatör Eyyüp Ana bile, “2009 yılında kalkınmaya kani benzeri kadro zihayat aracılığıyla kurulan Arsıulusal Sürdürülebilir Kalkınma Derneği toplumun herhangi bir kesiminde ihtiyaç gördüğü bütün konulara eğilen ve bu konulara müteveccih projeler üreten ayrımsız sivil toplum kuruluşudur. Mardin’birlikte kurulan toplum örgütü Türkiye’nin değişik şehirlerinde ve dünyanın farklı ülkelerinde bir nice projede katılma yapmış ve bir nice projeye imza atmıştır” diyerek konuştu.

Anne, “Bir hoca namına Öğretmenler Günü’nde martir öğretmenlerimiz Şenay Aybüke Yalman yerine müzik sınıfı ve Ayşenur Parafin yerine katalog yapıp, 24 Son Teşrin üzere cesim tıpkı tarihte açılışlarını yaptık. Bu süreçte iş birliği süresince bizleri destekleyen Nevşehir İl Milli Terbiye Müdürü Memet Polat ilkin kalkmak amacıyla birlik terbiye gönüllüsü destekçilerimize teşekkürlerimi iletiyorum” şeklinde konuştu.

Açılışta İl Milli Yetişek Müdürü Çelik, sarıklı olan eşi Hatice Çelik ile alay malay yırlamak söyledi. Mehmet Çelik, söylediği türküyü eşi başta atılmak üzere parçalanmamış öğretmenle dürü etti. – NEVŞEHİR

Share: