MASKİ’den Selendi’ye 100 milyon TL’lik envestisman

MASKİ Umumi Müdürü Burak Aslay, Selendi Şehremini Nurullah Çekişme’ı mülakat etti. Büyükşehir Belediyesi ve MASKİ Umumi Müdürlüğü yoluyla Selendi ilçesine 100 milyon TL’lik yatırım yapıldığını ifade fail Umum Müdür Burak Aslay, Selendi tarihinin arz şişman yatırımlarının Büyükşehir Belediye Reisi Cengiz Ergün öncülüğünde başlatıldığını vurguladı.

Manisa Su ve Şebeke İdaresi (MASKİ) Genel Müdürü Burak Aslay, Selendi Şehremini Nurullah Kavga’ı musahabe etti. İlk olarak Belediye Reisi Nurullah Uğraş’ı makamında görüşme fail Umum Müdür Burak Aslay’a ziyaretleri esnasında, Genel Müdür Yardımcısı Erman Aydınyer, Envestisman ve İnşaat Dairesi Başkanı Hilmi Serkan Irade, Selendi Belediyesi Başbuğ Yardımcısı Aşkın Akkoç, MHP Selendi İlçe Başkanı Mehmet Felaket, Büyükşehir Belediyesi ve Selendi belediyesi meclis üyeleri, Büyükşehir Belediyesi Selendi Muhtarlık İşleri Bölüm Müdürü Önder Baştürk ve MASKİ İlçe Şefi Uğur Ileri Uç Oyuncusu eşlik etti.

Uray ziyaretinin peşi sıra Selendi Belediyesi yoluyla planlı aşure hayrına katılan Umum Müdür Burak Aslay, İçişleri Bakanlığı 2022 Yılı Mülki İdare Amirleri Tayin Kararnamesi ile 2 yıldır görev yaptığı Selendi Kaymakamlığından Ağrı Hakikat Kaymakamlığına atanan Ilçebay Yüce Yıldırım’a üstelik eskimemiş fariza yerinde başarılar diledi.

“Selendi ilçemize yatırımlarımız devam edecek”

Selendi Belediye Başkanı Nurullah Çarpışma ve Selendi halkına Büyükşehir Belediye Reisi Cengiz Ergün’ün selamlarını ileten MASKİ Genel Müdürü Burak Aslay, “Büyükşehir Belediyesi ve MASKİ aracılığıyla Selendi’ye yapılan yatırımlarda vermiş olduğunuz desteklerden ötürü öncelikle teşekkürlerimi sunuyorum. Desteklerinizi temas devir hissediyoruz. İlçe belediyesi ile koordineli benzeri şekilde çalıştığımız devir vatandaşlarımıza elan çabuk ve birinci sınıf hizmet sunmuş oluyoruz. Selendi kaymakamlık merkezinde 2019 yılı öncesinde altyapı yatırımlarımızın birinci etabını gerçekleştirmiştik. Ağırlık yaşanan noktalarda bölümsel kendisine lağım döşemi, içmece suyu ve yağmur suyu hatlarımızı yaptık. İkinci etapta bile merkezin mütezayit bölümündeki altyapılar ile atıksu tasfiye tesisi yatırımlarımıza başladık” dedi.

Selendi tarihinin bildirme iri yatırımları son sürat ilerliyor

Umum Müdür Aslay açıklamalarının devamında, “Selendi tarihinin genişlik şişman yatırımları Büyükşehir Uray Başkanımız Sayın Cengiz Ergün öncülüğünde başlatıldı. MASKİ Umumi Müdürlüğümüz olarak Selendi ilçesine 100 milyon teklik yatırım gerçekleştirdik. Büyükşehir Uray Başkanımız Sayın Cengiz Ergün öncülüğünde vatandaşlarımıza saf belde, akman altyapı ve temiz içme suyu hatırlamak namına hiçbir ilçemize alt bölüm gözetmeksizin yatırımlarımıza devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

“Çalışmalarımız halk ele devam edecek”

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti rapor eden Selendi Belediye Reisi Nurullah Cidal, “Büyükşehir Belediyesi ve MASKİ öncülüğünde ilçemizde altyapıyla ait yatırımlar bitmeme ediyor. Ekiplerin sakır sakır çalışmalarıyla gâh mahallelerimizde daha çok sonuç aşamaya gelindi. Selendi’mize hizmet noktasında inşallah deminden olduğu üzere seçme ant umum halk çalışmaya devam edeceğiz. Büyükşehir Uray Başkanımız Sayın Cengiz Ergün ve MASKİ yetkililerimize ilçemize yapmış olduğu yatırımlardan ortalık çok teşekkürname ederiz” dedi. – MANİSA

Share: