Maşrık Karadeniz Belediyeler Birliğinin 4. Işık Yarışması sonuçlandı

Şarki Karadeniz Belediyeler Birliğince (DKBB) planlı 4. Foto Yarışması’nda, Rum Ajansı (AA) ışık muhabiri Hakan Burak Altunöz üçüncü oldu.

DKBB Umumi Sekreteri Mehmet Şentürk, yaptığı kayıtlı açıklamada, yarışmanın Trabzon, Artvin, Rize, Gümüşhane, Bayburt, Giresun ve Kalaba memleket sınırları içerisindeki tarihi ve kültürel zenginlikleri dolay plana takip etmek, işık sanatının görsel gücü ile tanıtılmasına yardım hatırlamak amacıyla düzenlendiğini belirtti.

Yarışma marifetiyle fotoğraf sanatının gelişimine katkıda bulunulmayı hedeflediklerini vurgulayan Şentürk, seçilen fotoğraflarla Şarki Karadeniz’in devlet ve ilçelerinin tanıtılması için belgelik oluşturulduğunu rapor etti.

Şentürk, yarışmaya 375 foto sanatçısının 1670 eserle katıldığına dikkati çekerek, 100 fotoğrafın sergilemeye adalet kazandığını, dereceye girenlere mülk ödülü ve değişik hediyeler verileceğini kaydetti.

Ulvi Mermertaş’ın bir numara, Mete Yurdaün’ün ikinci olduğu yarışmada, AA fotoğraf muhabiri Hakan Burak Altunöz üçüncülük elde etti. Egemen Eryılmaz, Ali Fert ve Faruk Gamlıoğlu mansiyon, Ahmet Harmancı ise DKBB hususi ödülü, dron ödülü ile hakem heyeti hususi ödülüne müstahak görüldü.

Share: