Mehmet Barlas: Milli Savunma ve İçişleri HDP’ye verilmelidir

AKP’nin işaret organlarından Sabahleyin’ın yazarı Mehmet Barlas, AKP ile yapılacak koalisyon görüşmelerinde “eşya” sunulmasına tepki gösterdiği yazısında “Milli Savunma Bakanlığı’nın da, İçişleri Bakanlığı’nın de HDP’ye verilmesi akilane olanaklı” dedi.

Sabahleyin yazarı Mehmet Barlas, AKP’ye koalisyon hükûmeti şartı sunulmasına tepki gösterdi ve “Milli Defans ve İçişleri HDP’ye verilmelidir” başlıklı bir yazı kaleme aldı. Barlas, “Başbakan Davutoğlu’na Allah kolaylık versin… Farklı partilerin liderleri ile yapacağı koalisyon görüşmelerinde kim bilir ne cins yöre şartlarla karşılaşacaktır… Bu ön şartlardan bazılarını, 7 Haziran genel seçimleri ertesinde yapılan meşruhat sebebiyle öğrendik” derken yazısında şu ilginç ifadeleri kullandı:

Şayet koşullar ayrımsız koalisyon hükûmeti amacıyla seçkin şeye razı olmayı gerektiriyorsa temsil Milli Defans Bakanlığı’nın dahi, İçişleri Bakanlığı’nın üstelik HDP’ye verilmesi akıllıcasına olabilir. Sonunda PKK birlikte Genelkurmay’a bağlanır. Karye korucuları ise HDP’ye görüş veren semtlileri eğlendirmek amacıyla Nişantaşı’nda görevlendirilirler… Hak Bakanlığı bile CHP’ye verilir ve böylece çalışarak yer yüksek adli erinç “Pensilvanya” tamam… MHP’ye verilecek Sanayi Bakanlığı ile bile fanus ve akvaryum üreten kadeh fabrikaları, bu parti üzere çalışırlar.

Share: